Aranż niewielkiej kuchni – zawodowcy pomogą

autor:

Zwierzęta

Od pewnego czasu w najwyższym stopniu poszukiwane na rynku mieszkań są te drobne, w najwyższym stopniu do 50 metrów kwadratowych, jednakże z jak największą ilością pokoi. W takiej sytuacji na pewno kuchnie w takich mieszkaniach nie będą za znaczące, w następstwie tego urządzając taka kuchnię powinno się wykorzystać dosłownie każdy skrawek miejsca, aby kuchnia była nie tylko funkcjonalna, jednak także aby czuć się w niej przyjemnie – podobno w czystej kuchni nawet posiłki przyzwoiciej smakują. Jedna z najważniejszych zasad urządzania niewielkiej kuchni jest taka, aby kolorystycznie kuchnia nie wyróżniała się od reszty lokalu mieszkalnego, żeby nie było za kolosalnego kontrastu, ponieważ wówczas pomieszczenie to będzie sprawiało wrażenie wyizolowanego z całego mieszkania, a w takim razie pogłębi się wrażenie małego pomieszczenia. Wskazane jest tez, aby nie było w takiej kuchni nadmiernie ogromnego nagromadzenia wszelkiego rodzaju szafek i szafeczek, ponieważ to spowoduje wrażenie bałaganu i będzie przytłaczać.

Jeśli będą szafki górne, wiszące, niech będą stosunkowo mniej wystające niż tradycyjne – przetestuj pomoc na www.meblestylowe.com.pl. Jeśli posiadamy mieszkanie, gdzie kuchnia jest duża, przestronna, nie będzie kłopotu z jej urządzeniem, jednakże gdy jest odwrotnie, mamy dużo łamania sobie głowy, jak skonfigurować meble, aby kuchnia była jednocześnie maksymalnie funkcjonalna i by można było tam zjeść posiłek, niekoniecznie na raty przez wszelkich lokatorów. W tym miejscu największy problem wystąpi, kiedy do tak ciasnej kuchni będziemy musieli wstawić stół, ponieważ jakkolwiek kuchnia bez tego fundamentalnego mebla nie będzie funkcjonować.

Oczywiście kształt oraz wielkość stołu zależna będzie w ogromnej mierze od rozkładu kuchni, jej kształtu czy także sposobu ustawienia szafek. Czasami porządnym rozwiązaniem będzie stolik półokrągły, taki mebelek doda kuchni wdzięku, głównie, jeśli będzie to kuchnia bez oka. Innym rozwiązaniem będzie umieszczenie stołu w ciągu kuchennych szafek, przy czym prawidłowo jest podkreślić to miejsce, choćby przez inny kolor blatu, wolno też w tym miejscu użyć ciekawej kolorystycznie fototapety. Innym jeszcze rozwiązaniem będzie na przykład ukrycie stołu w wyspie, niemniej jednak należałoby ją wtenczas odrobinę poszerzyć.

Dodaj komentarz