Badanie rezonansem magnetycznym, realizowane w unowocześnionym ośrodku jeździeckim Archipp

autor:

Zwierzęta

Badanie rezonansem magnetycznym, wykonywane w nowoczesnym ośrodku jeździeckim Archipp to rozwiązanie wyraźnie pokazujące, że miejsce to jest warte uwagi. Zleceniodawcy, jacy się do tego miejsca zgłoszą ze swoimi końmi wiedzą, że do diagnostyki wykorzystywany jest nowoczesny osprzęt, a analizy dokona wykwalifikowana radiolog. Na dodatek, pracownicy stajni stale dbają o komfortowe warunki dla konia, gdy znajduje się on na terenie Archipp. W obiekcie takim budowana jest klinika, pozwalająca na okulistyka koni a więc można też w dalszych latach spodziewać się tego, że konia odda się na turnus w najlepsze miejsce. Kiedy koń zmaga się z kulawizną lub inną chorobą to można oczekiwać, że będzie w takim punkcie odpowiednio zdiagnozowany i nie trzeba będzie się przejmować o to, że nie będzie wyznaczona odpowiednia terapia.

Badanie przy pomocy rezonansu magnetycznego pozwoli na wgląd w obszary tradycyjnie niedostępne dla pozostałych technik obrazowania. Mogą to przykładowo być struktury zamknięte w obrębie puszki kopytowej, stanowiącej barierę dla fal dźwiękowych. Można też wykrywać najwcześniejsze zmiany w okolicy kości, tkanki podchrzęstnej oraz chrząstki stawowej. Przeprowadzony rezonans magnetyczny stanowi podstawę do leczenia schorzeń ortopedycznych. MRI pozwoli na kompleksową ocenę zmian i patologii w budowie anatomicznej.

Rezonans zmienił podejście diagnostyczne w obrębie palców koni oraz w bliskich częściach. Ekspert zawsze odczytuje jego wyniki, uwzględniając wszystkie objawy kliniczne. Pozyskane obrazy mogą być przedstawiane w różnych przekrojach oraz płaszczyznach, a struktury analizowane są zarówno pod względem anatomii, jak i fizjologii. Pomieszczenie, w jakim wykonywany jest rezonans nie jest napromieniowane. Dokładne diagnozowanie ma znaczenie w przypadku urazów kości i tkanek miękkich. Badanie na stojąco to doskonały sposób na uzyskanie wiarygodnych wyników.

Dodaj komentarz