Bezustanny problem z apartamentami – jakim sposobem sobie z nim poradzić?

autor:

Biznes

Od kilkunastu lat kłopot mieszkaniowy w Polsce. Ktoś oznajmi, iż to nie możliwe, albowiem na rynku są tysiące apartamentów nie zasiedlonych. Faktycznie, taka sytuacja ma miejsce, niemniej jednak te mieszkania ofiarowane są do sprzedaży, są niesłychanie drogie, a w dzisiejszych czasach ludzi nie stać na kredyty bankowe, zresztą banki niechętnie je przypisują.

Kto miał pieniądze kilkanaście lat temu, był w stanie je zainwestować w oryginalne mieszkanie. Dzisiaj, jest to trudniejsze. W skali pełnego kraju, tysiące ludzi jest sukcesywnie wykwaterowywanych z apartamentów, tzw. kwaterunkowych, w jakich przez całe życie mieszkali, a dzisiaj, gdy kamienice wróciły do prywatnych właścicieli, powinny opuścić swoje mieszkania.

Jest to nieszczęście dla wielu rodzin, które nie mają się gdzie podziać, a budownictwo komunalne praktycznie nie istnieje – dlatego sprawdza się szybki skup nieruchomości Kraków. Również w skali kraju jest dodatkowy kłopot, z mieszkaniami dla najuboższych, rodzin patologicznych, jakich przecież też nie można wykwaterować pod najbliższy most. Może planowany program pod patronatem państwa, jaki ma wspierać budownictwo pod wynajem, chociaż w części ten problem rozwiąże. Tysiące ludzi dalej czeka na wykwaterowanie z poprzednich apartamentów, nie mając dokąd się przenieść.

Wykorzystując z rządowej pomocy, można spodziewać się tego, iż uda się kupić materiały budowlane po cenie netto, innymi słowy bez doliczonego podatku vat. Jest to z pewnością dobra informacja dla tych, jacy zechcą zbudować osobisty dom, natomiast osoby, jakie zechcą osiedlić się w własnym mieszkaniu również będą zdołały czekać na pomoc pieniężną w postaci mniejszej kwoty kredytu, jaką należy będzie spłacić.

Dodaj komentarz