Blachy dachowe w trakcie remontu bądź konstruowania dachu

autor:

Budownictwo

Przyszedł czas na naprawę dachu, jaki w przeszłości pokryty był papą lub też blachą? Z pewnością nie każdy z nas wie jak postępować w czasie jego odnowy. Oto parę wskazówek jak należy w takim wypadku postępować. Naczelną działaniem jaką musimy wykonać jest oczyszczenie starego pokrycia z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Jeżeli powstały na nim pęcherze wypada je ponacinać, wysuszyć palnikiem gazowym a później podkleić.

Jeśli natomiast powstały fałdy, należałoby je naciąć i podkleić, lub też w każdym calu je anulować. Renowacje dachów z blachy dachowe wolno wykonać użytkując współczesne preparaty. W takim wypadku wszystkie zniszczone miejsca wypełniamy masą zbrojoną matą z włókna szklanego – sprawdź również orynnowanie. Na tak przygotowane podłoże nanosi się za pomocą pędzla preparat bitumiczny, jakiego obowiązkiem jest nasączenie oraz zmiękczenie papy. Trwałość tego rozwiązania szacuje się na około 20 lat niemniej jednak nie jest to tania inwestycja. Następuje wiele sposobów renowacji dachów pokrytych papą w zależności od ich uszkodzenia, my przedstawiliśmy wyłącznie jeden z nich. Coraz więcej terenów zielonych, parków czy ogrodów przeznacza się dzisiaj pod zabudowę.

Producenci pap znaleźli rozwiązanie tego problemu- wzbogacili własne oferty o kolejny towar, a mianowicie o nadzwyczajną papę zgrzewalną sprzyjającą do izolacji dachów zielonych, jaka chroni dach przed przerostem korzeni roślin. Blacha do dachów zielonych składa się aż z dziewięciu powłok (od dołu): podłoże betonowe wykonane ze spadkiem; impregnat; blacha podkładowa; blacha odporna na przerastanie poprzez korzenie roślin; mata gromadząca wodę; mata drenażowa; mata filtracyjna; warstwa wegetacyjna; strefa roślin. Blacha tego rodzaju nie jest jednakże przeznaczona do hodowania wszystkich typów roślin, wybierając je musimy wziąć pod uwagę ich łatwość aklimatyzacji i w głównej mierze wartość dopuszczalnego obciążenia konstrukcji dachu. Ogromną zaletą tego typu blachy dachowe jest pomiędzy innymi wielka odporność poszczególnych warstw na szkodliwe warunki atmosferyczne oraz ochrona przed defektami mechanicznymi. Miejmy nadzieję, iż produkt ten w najbliższej przyszłości będzie cieszył się większą popularnością, bowiem któż z nas nie pragnąłby mieć kawałka zieleni i spokojnego miejsca do wypoczynku wyłącznie dla siebie?

Dodaj komentarz