Branża rolnicza bez traktora rolnego

autor:

Moto

Efektywna i wydajna aktywność rolnicza aktualnie bez ciągnika jest praktycznie niemożliwa. Rzecz jasna wyjątkiem są tutaj małe gospodarstwa agroturystyczne czy ekologiczne, jednakże produkcja rolnicza na szerszą miarę oparta na pracę ręczna lub również przy pomocy zwierząt jest niewykonalna. Powodem są nie wyłącznie znaczące areały gospodarstw rolniczych, lecz także znaczne odległości prostsze do sprawnego pokonania przez machiny rolnicze i obszerna konkurencja, gdzie liczy się rezultat, wydajność i czas. To oczywiście umożliwia praca w gospodarstwie z ciągnikiem i mimo, że kojarzy się to z nakładami na paliwo czy również kosztami połączonymi z kupnem części ciągników rolniczych oraz ich napraw, to i tak końcowy bilans wychodzi na walor przy przemyślanej aktywności.

Wobec tego podobnie jak transport byłby współcześnie nie do pomyślenie bez wozów ciężarowych, podobnie i gospodarstwo rolnicze zawikłane by było do prowadzenia bez ciągnika. Jest on niezastąpiony na gigantycznych farmach, lecz także pomocny w gospodarstwach sadowniczych, ogrodach czy szkółkach. Tak jak rozłożyła się technika, motoryzacja czy również ludzka świadomość, tak samo znaczące zmiany w ciągu ostatnich dziesięcioleci nastąpiły w rolnictwie, co uwidocznia Farmtrac oferta.

Dotyczy to również oprzyrządowania i ciągników rolniczych, których zaawansowanie technologiczne budzi prawdziwy podziw, nawet wśród osób niezwiązanych absolutnie z rolnictwem. Dawniej maszyny takie były prostsze w obsłudze, zdecydowanie głośniejsze oraz mniej komfortowe przy pracy, jednak za to na przykład części ciągników rolniczych były zdecydowanie tańsze i wiele rzeczy rolnik mógł w nich naprawić sam.

Dziś sprzęt rolniczy to jeżdżące, w szeregu przypadków monstrualne i w każdym calu skomputeryzowane pojazdy. Jest on bardzo wydajny, mocny oraz wielofunkcyjny, jednakże niestety dosyć kosztowny w utrzymaniu a przez rozbudowaną komputeryzację jest niemożliwe przeprowadzenie samodzielnych napraw czy konserwacji. Jeszcze pięćdziesiąt lat temu ciągnik rolniczy w gospodarstwie był oznaką luksusu oraz zamożności, dzisiaj jest koniecznością a miarą prestiżu jest zaledwie jego cena, marka i rocznik.

Dodaj komentarz