Chorwacja korzystna na wakacje i zamieszkanie

autor:

Nieruchomości

Miłośnicy podróżowania, kiedy tak właściwie planują wakacje, zazwyczaj muszą wybierać między zwiedzaniem a wczasami. Charakterystyczną nowością w biurach podróży są wyjazdy typu 7+7. Propozycje tego typu to zwykle objazdówka, do jakiej dołączyć można 7-dniowe wczasy. Opcja taka sprawdza się w krajach basenu Morza Śródziemnego, jednak nie tylko. Coraz chętniej turyści wyjeżdżają również na Bałkany. Jednym z popularniejszych krajów jest tam Chorwacja. Pełen wdzięku kraj przyciąga zarówno cudowną przyrodą, jak również i niezwykłymi zabytkami. Będąc w tym kraju nie sposób nie zatrzymać się w Dubrowniku, Splicie lub Trogirze. Nadzwyczaj atrakcyjne są także chorwackie parki narodowe. Obowiązkowo wyraźnie zobaczyć należy Park Narodowy Krka i bajkowe Plitvickie Jeziora.

Turkusowe jeziora połączone ze sobą systemem wodospadów to epokowy widok, a pełny park od lat figuruje już na liście globalnego dziedzictwa UNESCO. Do Chorwacji można wybrać się z jednym z biur podróży bądź spowodować realestate-honeste.com. Różnorodne wycieczki do Chorwacji oraz krajów sąsiednich można co roku odkryć w turystycznych katalogach. Letnie miesiące to czas bardzo dobry, aby zaplanować wakacyjny urlop. Nie zawsze jednakże wspaniałym celem podróży są kraje nad Morzem Śródziemnym. Coraz to więcej osób z przyjemnością zwiedza pozostałe kraje Europy. Dużą popularnością cieszy się obecnie Chorwacja, która słynie z niższych cen, kapitalnych zabytków, pięknej przyrody i idealnej, letniej pogody. Ci, jacy zdecydują się na ujrzenie Chorwacji, z reguły decydują się na ujrzenie tych największych chorwackich atrakcji. Zaliczają się do nich bez kwestionowania największe miasta kraju.

Szczególną uwagę zwraca w głównej mierze Dubrownik, którego zabytkowa zabudowa została wpisana na listę UNESCO. Nie mniej atrakcyjny est również Split innymi słowy największe miasto Chorwacji. W tym imponującym, starym chorwackim mieście w porywający sposób krzyżują się wpływy węgierskie, weneckie oraz austriackie. Nie sposób także ominąć Trogir. Tu z kolei wypada ujrzeć zabytkową starówkę, ratusz i katedrę św. Wawrzyńca z XIII stulecia. Wielu turystów nie poprzestaje na samym tylko zwiedzaniu i decyduje się na pomocnicze wczasy w Chorwacji.

Dodaj komentarz