Ciąża oraz dobór doktora prowadzącego

autor:

Zdrowie & Uroda

Od pierwszego go dwudziestego tygodnia do ginekologa chodzi się co miesiąc, później co trzy tygodnie, a na 6 tyg. przed porodem co tydzień. Wypada doglądać kontrolnych badań zarządzanych przez doktora prowadzącego oraz wykonywać je regularnie. Co miesiąc egzekwuje się morfologię krwi, oraz raz w miesiącu zrobić próbną analizę moczu. W czasie 24-26 tygodnia ciąży lekarz ma obowiązek wycelować damę w ciąży na test sprawdzające poziom glukozy we krwi. Badanie to bazuje na pobraniu krwi po wychyleniu szklanki wody z rozpuszczona glukozą. Pomaga ono w stwierdzeniu czy nie grozi damie cukrzyca ciążowa, jaka potrzebuje od kobiety zażywania wielu farmaceutyków i zmiany diety.

Co więcej blisko trzech, czterech razy w ciąży egzekwowane jest badanie USG, około 12 tygodnia, po 22 tyg, 30 tyg. i lub przed samym rozstrzygnięciem. Badanie USG bazuje na obserwacji płodu i wyznaczeniu jego parametrów oraz cykliczności rozwoju płodu. Badanie USG prowadzone w 12 tygodniu ciąży ma na celu przetestowania czy zarodek poprawnie się usadowiło raz skontrolowania cykliczności wagi oraz wzrostu do okresu ciąży.

Kolejne badanie w trakcie standardowej i prawidłowej ciąży realizuje się w 22 tygodniu ciąży, by obejrzeć poszczególne narządy m.in. serce potomka, wtedy wolno również próbować wskazać płeć dziecka, sprawdź bilansdziecka.pl. Następne oraz często już ostatnie USG wykonywane jest po 30 tygodniu ciąży, dzięki niemu jesteśmy w stanie wskazać wagę i ułożenia maluszka w trakcie porodu. Jeżeli położenie maluszka jest nieprawidłowe lub waga jest zanadto kolosalna, lekarz przygotowuje pacjentkę do porodu przez cesarskie cięcie. Jeśli zdecydowałyśmy się na ciąże po 35 roku życia, trzeba uskutecznić badania przedporodowe pozwalające na wczesne wykrycie wad i ich leczenie. Pierwsze skurcze porodowe są łagodne oraz z początku sporadyczne. Przypominają tępe bóle miesiączkowe i rozchodzą się w kierunku bioder oraz krzyża lub ewentualnie promieniują od krzyża do podbrzusza. Stopniowo mogą się nasilać oraz stawać się coraz bardziej regularne oraz trwają dłużej, jest to znak, iż poród się rozpoczął. Wypada wtenczas zacząć oceniać czas ich trwania i odstępy pomiędzy nimi.

Dodaj komentarz