Czy gazetki promocyjne to przykład skutecznej reklamy?

autor:

Biznes

Sieć sklepów Biedronka należy do ukochanych dyskontów większości Polaków, niezależnie od miejsca zamieszkania i zasobności portfela. Jej właścicielem jest Jeromino Martins Polska S.A., należące do portugalskiego konsorcjum. Motto Biedronki brzmi „Codziennie niskie ceny” – i znajduje ono odbicie w aktywności sklepów, które nieustannie kuszą nowych klientów rozmaitymi okazjami i przecenami. Swoje gazetki promocyjne Biedronka umieszcza na stronie internetowej, w aplikacji mobilnej oraz w sklepach, zwykle przy wejściu lub przy kasach. Materiały są podzielone na konkretne akcje tematyczne, typu tydzień azjatycki lub tydzień włoski.

Dodatkowo, można w nich odnaleźć ciekawe i nowatorskie przepisy kulinarne, w których używane są składniki będące aktualnie w promocji. Jednak akcje tematyczne nie dotyczą tylko produktów spożywczych. Podczas promocji w danym okresie można zakupić materiały szkolne, akcesoria kuchenne, sprzęt RTV i AGD, limitowane kolekcje odzieży, obuwia lub kosmetyków, zabawki dla dzieci, zestawy narzędzi, a nawet meble ogrodowe czy telefony komórkowe. Aby nie przegapić atrakcyjnych promocji, warto na bieżąco śledzić materiały drukowane sieci lub stronę internetową. Materiał gazetki Biedronka jest uporządkowany i podzielony na konkretne działy, typu: warzywa i owoce, produkty mięsne, chemia i kosmetyki, akcesoria i oferty specjalne.

Sieć swój asortyment stale powiększa, dodając nowe smaki lubianych artykułów, artykuły regionalne, ekologiczne warzywa czy produkty BIO. Ponadto, aby łatwiej rozpoznać nowości, które pojawiły się w asortymencie sklepu, w gazetkach przy takich produktach znajdziemy etykietę „Jestem tu nowy”. Niewątpliwe najszybszy dostęp do aktualnej gazetki promocyjnej można uzyskać przez aplikacje mobilną „Twoja Biedronka”, która poza tym oferuje wygodny dostęp do inspirujących przepisów kulinarnych, możliwość tworzenie własnej listy zakupów oraz lokalizuje najbliższy sklep w okolicy. Aplikacja jest dostępna na telefony z system Android oraz iOS.

One Reply to “Czy gazetki promocyjne to przykład skutecznej reklamy?”

  1. Asia, właścielka salonu kosmetycznego pisze:

    Szukasz doświadczonego zespołu, który zajmie się pozycjonowaniem twojej strony internetowej? Koniecznie sprawdź Internet Media Polska – Agencja SEO. Ja podpisałem z nimi umowę rok temu i jestem bardzo zadowolona z ich działań. Co miesiąc mam szczegółowy raport, pozycje mojej strony rosną 🙂

Dodaj komentarz