Czy można wykorzystywać herbaty ziołowe jako suplement diety?

autor:

Zdrowie & Uroda

Zioła są nieraz bezkonkurencyjnymi farmaceutykami przy przeróżnego rodzaju dokuczliwościach. Są też z powodzeniem stosowane od wieków. Należy też przypomnieć, że są podstawą medycyny niekonwencjonalnej. Ich działanie jest niemniej jednak potwierdzone naukowo na tyle, że użytkuje je i medycyna sztampowa. Niewątpliwie co poniektóre z nich. Zioła analizują się również wyśmienicie jako suplementy zróżnicowanej diety. Od czasu do czasu nawet lekarze rozpoczynają u pacjenta najpierw terapię ziołową, by nie narażać jego organizmu na działanie chemicznych specyfików. Zioła jako suplementy sprawdzają się w wielu przypadkach zdrowotnych. Najpopularniejszymi ziołami używanymi powszechnie są: mięta, rumianek, melisa, szałwia. Mięta działa pozytywnie na kłopoty żołądkowa, a także odświeża oddech. W szeregu przypadków zaleca się picie mięty po obfitym posiłku. Rumianek wpływa przyzwoicie na skórę i komplikacje powiązane z układem moczowym, faworyzuje się jego picie w czasie infekcji układu moczowego, jest również delikatny dla żołądka.
Melisa zaś ma przedsięwzięcie uspokajające, a szałwia wyśmienicie sprawdza się na różne rany, a także na infekcje układu oddechowego. Co poniektórzy piją zioła dla smaku oraz przyjemności picia.

Należy albowiem przyznać, że co poniektóre z nich są bardzo smaczne. Kobiety stosują też zioła jako oczywiste kosmetyki. Działanie zbawienne dla cery trądzikowej ma kozieradka. Papkę ze zmielonych i zalanych gorącą wodą, jednakowoż przedtem ostudzonych, nasion kozieradki wolno nałożyć na twarz. Taka kozieradkowa kuracja ściśle mówiąc działa choć niektórzy twierdzą, że kozieradka pachnie jak rosół. Kozieradka ma także poprawny wpływ na kondycję włosów, pobudza ich wzrost i odżywia. W ogóle zioła są niesłychanie odpowiednie na włosy. Pokrzywa na przykład pomaga utrzymać dłuższą świeżość włosów. Rumianek rozjaśnia włosy. Zaleca się również picie przeróżnych ziołowych herbatek. Korzystna jest na przykład aronia, która wpływa na działanie układu krwionośnego. Malina działa zaś rozgrzewająco. Tak samo lipa. Te herbatki warto pić dla samego smaku, ponieważ są po prostu wybitnie właściwe, działają porządnie na samopoczucie.

Dodaj komentarz