Dla kogo idealne są duże apartamenty?

autor:

Turystyka

Przeminęły czasy zamków budowanych na samotnej skale, wijących się podjazdów, zwodzonych mostów, niedostępnych twierdz. Dzisiaj mamy inne twierdze, nie mniej okazałe, nie mniej ekskluzywne, lecz bardziej nowoczesne – to apartamentowce. O ile twierdze były bliskoznacznikiem czegoś potrzebującego podboju oraz zdobycia, niejednokrotnie zdobycia okupionego śmiertelną ofiarą, o tyle apartamenty są bardziej dostępne i nie potrzebują ofiar z ludzi, są bardziej humanitarne.

Mimo to ich dostępność nie jest bez cenny: nieprzeciętność była zawsze w cenie, a już z pewnością nieprzeciętność na rynku działki, a tak jest z mieszkaniami: wyróżnia je dbałość o jakikolwiek architektoniczny detal, wizualnie są następcami najlepszych europejskich tradycji architektonicznych. Apartamenty to o wiele więcej aniżeli dom, aniżeli osiedle lokalowe, aniżeli blok – apartamenty mają indywidualność, osobisty rozpoznawalny charakter za kształt jakiego ponoszą odpowiedzialność najlepsze biura architektoniczne i najbardziej rozpoznawalni projektanci.

Nazwisko architekta wystarczy jedynie za kompletną reklamę apartamentowca. Pewne pojęcia przenigdy nie wyjdą z użycia – to nie kwestia mody, a opisywanych przez nie zjawisk: jesteśmy porządnie osłuchani z prestiżem czy luksusem, oraz umiemy niezawodnie wyznaczyć, do czego się odnoszą. Jeśli WillaAnna.PL – leśniczówka szklarska poręba skojarzymy z prestiżem oraz luksusem to skojarzymy trafnie: zaprojektowane nie jedynie po to, by w nich zamieszkać, lecz również po to, żeby się miały wyróżniać wizualnie. Mieszkania ubóstwiają uwodzić i robią to efektywnie, uwodzą nawet tych, którzy na ich zakup czy też wynajem nie są w stanie sobie pozwolić.

Każdy fanatyk nowoczesnej architektury nie przejdzie obojętnie obok apartamentowca, który wzornictwem przyćmiewa inne budowle architektoniczne w swoim otoczeniu. Tak jak apartamenty to specyficzne bryły oraz mieszkania, tak także specyficznych ściągają mieszkańców, oraz nie zawsze muszą być oni miłośnikami bądź znawcami odpowiedniej architektury. Apartamenty przeznaczone są dla ludzi dostatnich, w zasadzie pochodzących ze świata interesu, jednakowoż nie jedynie, a więc dla ludzi o wysokim społecznym statusie oraz świetnych zawodach. Apartament uwidocznia oraz wzmacnia równocześnie już zdobyty status oraz prestiż jego domownika.

Dodaj komentarz