Dlaczego warto dbać o swoje ciało i zdrowie?

autor:

Zdrowie & Uroda

Problemy zdrowotne, nawet drobne, mogą zakłócać, a nawet przyćmiewać inne aspekty Twojego życia. Nawet stosunkowo niewielkie problemy zdrowotne, takie jak bóle, bóle, letarg i niestrawność, mają wpływ na poziom szczęścia i stresu. Jednym ze sposobów na poprawę swojej zdolności radzenia sobie ze stresem i lepszego samopoczucia jest zobowiązanie się do zdrowszych nawyków.

Złe nawyki zdrowotne mogą powodować stres w Twoim życiu, a także wpływać na to, jak dobrze radzisz sobie ze stresem. Stres wynikający ze złego stanu zdrowia jest znaczny. Wyzwania zdrowotne wpływają również na inne obszary twojego życia. Problemy zdrowotne mogą utrudniać wykonywanie codziennych zadań, powodować stres finansowy, a nawet zagrażać możliwości zarabiania na życie.

Stres sam w sobie może zaostrzyć problemy zdrowotne od przeziębienia do bardziej poważnych schorzeń i chorób, 1 tak utrzymaniu zdrowych nawyków może się opłacać w dłuższej perspektywie.

Odpowiednia dieta to podstawa

Oto kilka zdrowych nawyków, które mają duży wpływ: Stosuj zdrową dietę z właściwych powodów. Zamiast jeść tylko dla obietnicy, że będziesz wyglądać lepiej w dżinsach, powinieneś również zobowiązać się do jedzenia pokarmów, które podniosą poziom energii i zapewnią płynne działanie systemu. Dzieje się tak dlatego, że to, co jesz, może nie tylko wpłynąć na twoje krótkoterminowe i długoterminowe zdrowie, ale może również wpłynąć na poziom stresu.

Dużo trudniej radzić sobie ze stresem, jeśli jesteś głodny lub niedożywiony. Głód może sprawić, że będziesz bardziej emocjonalnie reagować na stresory, powodując rozdrażnienie, a nawet złość w obliczu drobnych codziennych irytacji. Oglądanie tego, co jesz, może być narzędziem do radzenia sobie ze stresem , a także ochroną zdrowia.

Innym powodem, dla którego warto zachować zdrową dietę, jest to, że dieta może mieć wpływ na nastrój. Choć skutki niezdrowej diety kumulują się i stają się bardziej widoczne w dłuższej perspektywie, to są również mniej prawdopodobne, aby czuć się dobrze w krótkim okresie, jeśli jesz diety ciężki na cukier ładunkiem, tłuste lub żywieniowo puste jedzenie.

Niektóre z bardziej bezpośrednich skutków złej diety obejmują uczucie:

 • Ospały
 • Roztrzęsiony
 • kapryśny
 • Zmęczony
 • Głodny
 • Słaby

Dobre odżywianie ma ważne długoterminowe konsekwencje, ale może również pomóc Ci poczuć się bardziej energicznym i optymistycznym również w krótkim okresie. Jeśli przypomnisz sobie, że to, co jesz teraz, wpłynie na Twoje samopoczucie w nadchodzących godzinach, może być łatwiej trzymać się zdrowej diety.

Uczyń sen priorytetem

Sen może mieć poważny wpływ na ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Zobowiąż się do wystarczającej ilości snu w nocy. Jeśli nie masz odpowiedniej ilości snu, możesz być mniej produktywny, mniej bystry umysłowo i w inny sposób bardziej podatny na skutki stresu.

Kilka dobrych nawyków, które mogą pomóc:

 • Postaraj się spać przez pełne osiem godzin każdej nocy
 • Unikaj kofeiny po 14:00
 • Unikaj spożywania posiłków wieczorem, które mogą zakłócać sen
 • Idź spać o tej samej porze każdego wieczoru; wstawaj o tej samej porze każdego ranka
 • Stwórz spokojne środowisko snu; upewnij się, że Twoje łóżko jest wygodne i utrzymuj w pokoju optymalną temperaturę do spania (od 60 do 67 stopni Fahrenheita)
 • Zastosuj uspokajającą technikę, taką jak medytacja, aby pomóc sobie zrelaksować się każdej nocy przed snem

Możesz być zaskoczony tym, o ile mniej stresujesz się, gdy nie jesteś zmęczony, jeśli jest to problem dla Ciebie w tej chwili. Przestrzeganie dobrych strategii może pomóc, jeśli masz problemy ze snem, gdy jesteś zestresowany . Nie tylko będziesz lepiej spać, ale będziesz czuć się lepiej przez cały dzień.

Znajdź nawyk fitness, który Ci odpowiada

Wszyscy słyszeliśmy rady, aby dobrze się odżywiać i ćwiczyć, ale dopasowanie ćwiczeń do napiętego harmonogramu może być trudne, szczególnie gdy czujesz się wyczerpany stresem. Jedną ze skutecznych strategii, dzięki którym fitness stanie się regularną częścią twojego życia, jest zbudowanie nawyku ćwiczeń wokół innych nawyków — albo dołączenie treningu do porannej rutyny, nawyków w porze lunchu, albo uczynienie go regularną częścią wieczoru — masz pomysł.

Jeśli, na przykład, robisz poranny jogging jako część swojego przygotowania do pracy, jest to znacznie bardziej prawdopodobne, niż gdybyś czekał, aż poczujesz ochotę na jogging i zdarzy się, że będziesz miał wolne pół godziny, zwłaszcza jeśli masz prowadzą intensywne życie, jak większość z nas, i pod koniec dnia są zmęczeni.

Innym ważnym sposobem na ułatwienie ćwiczeń jest wybranie aktywności, która naprawdę sprawia Ci przyjemność. Niektóre przykłady obejmują chodzenie podczas słuchania audiobooka lub uczęszczanie na zajęcia na siłowni, gdzie dobra muzyka podnosi poziom energii. Znalezienie aktywności, która sprawia Ci przyjemność, oznacza, że ​​jest bardziej prawdopodobne, że będziesz się jej trzymać.

Znajdź formę ćwiczeń, którą chcesz wykonać, a następnie znajdź czas, w którym możesz dopasować je do swojego harmonogramu.

Obserwuj, co wkładasz do swojego ciała

Unikaj wkładania niezdrowych substancji do swojego ciała; Nikotyna, nadmiar alkoholu, a nawet nadmiar kofeiny mogą na dłuższą metę mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie, ale także sprawić, że poczujesz się kiepsko w codziennym życiu.

W rzeczywistości pomaga, jeśli możesz uniknąć dopuszczenia toksycznych wzorców myślenia do zaostrzania poziomu stresu. 7 Znajdź zdrowsze sposoby radzenia sobie ze stresem, a będziesz cieszyć się podwójnymi korzyściami zdrowotnymi i radzenia sobie ze stresem .

Zobacz więcej na stronie: https://www.verywellmind.com/why-you-should-take-care-of-your-body-and-your-health-3145077

Dodaj komentarz