Dzisiejsza czy standardowa fotografia? Fotografik radzi

autor:

Usługi

Wydawać by się zdołało, że najłatwiejszymi zdjęciami do wykonania są fotografie młodej pary. Aczkolwiek w czasie ceremonii ślubnej widać tak wiele różnych emocji na twarzach kluczowych bohaterów oraz uczestniczących w uroczystości gości, że sam fotograf musi być człowiekiem o obszernej wrażliwości, by wszelkie te humory zamknąć w obiektywie. Fotografia ślubna potrzebuje uchwycenia sytuacji, chwili, jaka już się nie powtórzy, a tylko sami zaciekawieni będą mogli ją przywrócić we refleksach.

Najpiękniejsze są zdjęcia, na których młoda para cieszy się swoją obecnością, bliskością, wzajemnym oddaniem i miłością, bez spoglądania w obiektyw aparatu fotograficznego. Fotografia ślubna stanowi idealną pamiątkę, dokument, jaki następne pokolenia będą ze wzruszeniem obserwować, tak jak my dziś oglądamy swoich pradziadków w eleganckich strojach z epoki – potwierdza to Fotograf ślubny. Czasy zmieniają się prężnie, dzienne obrazy z naszego życia każdego dnia przechodzą do historii, warto najistotniejsze wydarzenia zatrzymać, chociażby dla potomnych.

Jeszcze kilkanaście lat temu fotografowie niezwykle nieczęsto wykorzystywali plener jako tło do fotografii ślubnej. Najbardziej legendarne były pozowane zdjęcia w atelier, na tle planszy widokowej przygotowanej przez fotografa. Pole do popisu było kolosalne. Pani młoda siedzi na ławeczce, pan młody pochyla się nad nią, a za nimi greckie kolumny i ogniste róże.

Wiele w bajecznych kolorach. Fotografia ślubna ostatecznie porzuciła czarno-białą formę na rzecz bogatej kolorystyki. Para młoda była długo oraz skrupulatnie ustawiana w słusznych pozach do zdjęcia, pejzaże za nimi były zmieniane, makijaż napływał w świetle mocnych lamp. Kolejny punkt ślubnej imprezy był zrealizowany. Ostatecznie nadszedł czas, kiedy nowożeńcy odkryli, iż piękno natury jest o wiele bardziej fotogeniczne aniżeli zakurzone plansze w atelier, fotografia weselna weszła więc odważnie do parków, ogrodów, w góry, słowem otworzyła się na oczywiste piękno. Każda pora roku ma własne uroki, które skwapliwie stosowane są przez fotografów.

Dodaj komentarz