Gadżety dla psa do domu – legowiska i zabawki

autor:

Zwierzęta

By mieszkanie pod jednym dachem z pieskiem nie przysparzało kłopotów i było samą przyjemnością wystarczy przestrzegać paru prostych zasad. Większość ras jest wybitnie pojętna oraz z przyjemnością słucha poleceń, respektuje również wszelkie narzucone nakazy. Pies powinien jeść tylko z zakupionych z myślą o nim misek, jakie stoją cały czas w jednym, wyznaczonym miejscu.

Domowe wyposażenia i obuwie da się uratować przed pogryzieniem, jeśli zaopatrzy się pupila w kilka zabawek i gryzaków. Jest to istotne szczególnie wtenczas, gdy jest się dumnym właścicielem szczeniaka, jakiemu wyżynają się zęby. By zachować spokój w domu i ustanowić zrozumiałe reguły postępowania pies ma okazję spać na dopasowanym do jego pragnień legowisku bądź też w kojcu.

Wyprawa do punktu sprzedaży z akcesoriami dla zwierzaków zezwoli dopasować znakomite posłanie dla psa w jakimkolwiek rozmiarze. Legowiska wykonane są zazwyczaj z miękkich materiałów, odpornych na zabrudzenia i łatwych do czyszczenia. Są modele objęte wysokim, miękkim obramowaniem z wyciętym wejściem ułatwiającym korzystanie z niego.

Kolosalne rasy powinny zadowolić się płaskimi legowiskami, na jakich będą mogły wygodnie się wyciągnąć – przetestuj również miski dla psa. Dla malutkich piesków należytym wyborem będzie posłanie w kształcie niedużej budy. Wychodząc na spacer do parku lub pobliskiego lasu w wielu przypadkach wolno natknąć się na czworonoga, który jak szalony biega za piłka rzucaną mu poprzez właściciela. To atrakcyjna oraz pożyteczna forma zabawy z ulubieńcem.

Uczy zwierzaka posługi, troszczy się o zachowanie przez niego zgodnej wagi i kondycji oraz pozwala na trwałe uformowanie relacji z opiekunem. Wybierając miejsce do szaleństw z czworonogiem właściciel ma obowiązek zwrócić uwagę na parę rzeczy. Jedną z nich jest wybór obszaru. Pofałdowana, pełna dziur łąka ma okazję być przyczyną poważnego nieszczęścia, kiedy biegnącemu z kolosalną prędkością psu wpadnie w nią łapa.

Trzeba również zwrócić uwagę na to, by zabawa z ulubieńcem nie przeszkadzała korzystającym z parku innym spacerowiczom. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, gdy w pobliżu są dzieci, gdyż mogą one przeszkadzać w zabawie. Pragnąc wykorzystać chwile spaceru na łatwa tresurę, warto zapakować do plecaka trochę wody dla ulubieńca oraz garść przysmaków, sprzyjających za nagrodę w razie stosownego wykonywania poleceń. Wybór piłki, za jaką będzie gonił pies, także jest istotny. Powinna być ona miękka, lekka oraz dość wielkich rozmiarów. Zabezpieczy to zwierzaka przed połknięciem niedużego przedmiotu, pozwoli zarazem na luźne aportowanie rzucanej zabawki.

Dodaj komentarz