Gdzie należałoby udać się na manikiur lub peeling?

autor:

Zdrowie & Uroda

Manicure japoński uznany jest za perfekcyjną naturalną metodę pielęgnacji skóry oraz paznokci stóp. Posiada on nie tylko długoletnią tradycję, wywodzącą się z Japonii, ale w głównej mierze jego charakterystyczną cechą jest sporo zalet oraz walorów, które w rozległym stopniu wpływają na stan naszych stóp. Jedna z najważniejszych zalet tego zabiegu jest fakt, że w skład używanych tu maści i past wchodzą tylko naturalne składniki, i nie ma tu żadnych groźnych dla zdrowia chemikaliów. Z tego również względu zabieg ten nie wywołuje niemiłych dla skóry podrażnień, czy także objawów alergii. Puder, jaki używa się w czasie zabiegu, po jego wypolerowaniu nadaje paznokciom ładny, naturalny blask.

Poza tym powoduje, ze mają one witaminy takie jak na przykład: A, E, H, a też B5 i krzemionkę z morza japońskiego. Manicure japoński posiada ogromnie mnóstwo zalet i wartości, a w głównej mierze koryguje krążenie krwi, aktywizuje wzrost paznokci, oraz wzmacnia je – wypróbuj endermologia warszawa. Przeważnie stosuje się go, gdy kontrahent ma paznokcie niezmiernie słabe, o nierównej płytce, lub rozdwajające się.

To właśnie dzięki zabiegowi, jakim jest japoński manicure przestają się kruszyć, a też są bardziej mocne i sprężyste. Dzisiaj można wykonać go już we wszelkich fachowych gabinetach kosmetycznych, funkcjonujących na terenie Polski. Coraz to częściej wykonywany jest także w domu, albowiem cechuje się łatwością wykonania. Jeżeli wiec nie pragniemy udawać się do salonu, lecz zabieg zrealizować we własnym domu, niezbędne nam będzie: pasta z witaminami, puder, i polerka i dwustronny pilnik.

Niezbędna jest tutaj również szpatułka, jaką nałożyć jesteśmy w stanie pastę na stopy. Jeżeli wykonany go odpowiednio, stosując się do wyznaczonych zasad oraz kolejności zabiegu, nasze stopy odzyskają własny naturalny blask. Oprócz tego nasze paznokcie nasycać się będą różowym połyskiem, który utrzyma się przez kolejne dwa tygodnie. Pamiętajmy także, aby po zakończonym zabiegu wetrzeć w stopy oliwkę, która uprości przenikanie innych materiałów. Po zabiegu przez tydzień nie malujmy paznokci.

Dodaj komentarz