Gra w szachy i objaśnienie figur

autor:

Rozrywka

Samo granie w szachy dla niektórych z nas okazuje się dosyć kłopotliwe. Czasami taka trudność to wyłącznie pozory, to wyobrażenie osób, które przenigdy w szachy nie grały. Obserwując zawodników grających wielokrotnie w tą grę spostrzegamy ich wysoki poziom gry. Sami potrzebowalibyśmy tak grać. Zaczynamy w następstwie tego uczyć się, czytać reguły, opanowywać umiejętności.

Potrzebujemy czasu na to, by przekonać się do tej gry, żeby opanować zasady. Jest to bardzo ważne. Nikt przecież nie nauczy się grać w jedną sekundę – tym znacznie bardziej, iż szachy nie są normalną, prostą, zwyczajną grą planszową. Żeby w nie zagrać wypada coś umieć, trzeba posiadać praktyczne umiejętności. Warto w związku z tym poczytać o zasadach gry, należałoby poprosić znajomego, który umie grać w szachy, by objaśnił nam zasady, by pouczył nas. Pragniemy się nauczyć grać, w pewnych momentach tylko brakuje nam odpowiedniej motywacji oraz przewodnika po tejże pod żadnym pozorem nie łatwej grze.

Gra sama w sobie jest bardzo ciekawa. Na planszy zawsze coś się dzieje. Niestety jest także dużo osób, które twierdzą szachy za grę nudną. Aby zagrać w szachy wypada w pierwszej kolejności poznać zasady gry – sprawdź szkoła szachów. Rzecz jasna doświadczenie i pokaźniejsze umiejętności pozyskamy z niekiedy, kiedy jedynie zaczniemy grać częściej, być może z postacią umiejącą więcej niż my, grającą częściej.

Musimy wiedzieć, iż w szachach występują figury. Jest ich wiele. Każda z nich spełnia ustaloną funkcję. Musimy nauczyć się poruszać poszczególnymi figurami – każda z nich bo rusza się w inny sposób oraz nienagannie to wiemy. A nauczenie się tego, jak poszczególne figury poruszają się po szachownicy to podstawa gry. W szachach wyróżnić jesteśmy w stanie takie figury jak: hetman, wieża, skoczek, pionki, królowa, król, gońce.

Co poniektóre figury są niezmiernie ważne, inne spełniają mniej ważne funkcje. Zadaniem gracza jest zbicie wszystkich figur własnego przeciwnika. Partia szachów w pewnych momentach trwa długo, nawet wiele godzin. Wszystko oczywiście zależy od umiejętności graczy, od szybkości grania, zastanawianie się nad grą. Jedni w zasadzie niesłychanie angażują się w grę, inni grają prędko nie zawsze zastanawiając się nad kolejnym ruchem.

Dodaj komentarz