Innowacyjnie zaprojektowane piece indukcyjne o przeznaczeniu w przemyśle

autor:

Przemysł

Nowoczesne piece indukcyjne o przeznaczeniu przemysłowym wyprodukowane są przez markę Energoel. Marka wypuszcza dwie serie: piece indukcyjne PDP i PDM. Piece z serii PDP przeznaczone są do stopienia niedużej ilości materiałów kolorowych w warunkach laboratoryjnych. Mogą to być: złoto, srebro i platyna. Zleceniodawcy mogą dobierać wśród wersji jakie współpracują z tyglami ceramicznymi oraz modeli posiadających tygiel grafitowy.

Szczegółowe parametry urządzeń podane są na witrynie internetowej Energoel, co pozwoli odnaleźć klientom najlepsze rozwiązanie pod wykorzystanie przewidziane we własnym zakładzie pracy. Piece z serii PDM przeznaczone są przede wszystkim do prac w laboratorium, lecz także do przemysłu. Mają tygiel węglikowy o pojemności jaka może stopić 2 kg miedzi.

Przemysłowe piece wyróżnia: wysoka bezawaryjność, imponująca produktywność, spora efektywność w obrocie energią, opcja zautomatyzowania wszystkich procesów, łatwość obsługi, funkcja sterowania mocy w obrębie temperatury, zwarta budowa, małe gabaryty, pozytywny wpływ na środowisko, a także możliwość zastosowania przeróżnych funkcji, w zależności od oczekiwań przedsiębiorcy.

W laboratorium i obiektach przemysłowych piece takie sprawdzają się perfekcyjnie. Posłużą głównie do użycia w odlewniach, pracowniach złotniczych albo zakładach przerabiania odpadów ponownego przetworzenia. Piece najnowszej generacji zbudowane są w oparciu o podzespoły elektroniczne i elektryczne, o sporej jakości oraz niezawodności.

Wyraźne mieszanie metalu zapewnia jednorodne uzyskanie stopów, co jest znaczące przy topieniu złomów metali. Każdy piec jest szczegółowo scharakteryzowany pod kątem technicznym, a także wskazane są jego parametry techniczne. Można też skontrolować elementy wykonania oraz wyposażenie. Doświadczeni inżynierowie zajmują się też zrobieniem linii technologicznych, w jakich centralnym elementem są nagrzewnice oraz piece indukcyjne. Każde zlecenie wykonywane jest indywidualnie.

Dodaj komentarz