Jak działa i kiedy skorzystać – informacje o botoksie

autor:

Usługi

Jest to jedna z najbardziej znanych metod eliminowania zmarszczek mimicznych. Bazuje ona na wstrzykiwaniu w wyznaczone miejsca twarzy niewielkich dawek preparatu. Przeważnie jest wstrzykiwane w górne części buzi oraz w okolicach ust. Bazuje to na tym, iż na pewien czas paraliżuje mięśnie, w efekcie czego skóra w tym miejscu nie marszczy się. Ma jakby wypełnić miejsce, w jakim wytworzyła się zmarszczka. Jest też stosowany jako wypełnianie w celu zwiększenia ust.

Dziś coraz częściej stosuje się jad kiełbasiany. Jest to jedna z części medycyny estetycznej, botoks jest wdrożony w gabinetach medycznych oraz nie potrzebuje znieczulenia – wypróbuj Botox Kraków. Nie muszą go stosować kobiety w ciąży, jak i osoby z chorobami układu nerwowego oraz sercowego, a też z chorobą mięśni. Jest to zabieg chwilowy oraz należy go regularnie powtarzać. By nie mieć jakichkolwiek skutków ubocznych, należałoby chodzić do świetnych gabinetów lekarskich, w jakich zabieg zostaje wykonany przez godziwego profesjonalistę.

Będzie to jeden z z reguły wykorzystywanych zabiegów, a zarazem jeden z w najwyższym stopniu przyjaznych sposobów na pozbycie się zmarszczek, chociaż należy pamiętać, że zabieg ten nie jest trwały oraz powinien być regularnie powtarzany. Współcześnie niezwykle atrakcyjnym sposobem na poprawę designu jest medycyna estetyczna.

Najpopularniejszy w zeszłych latach stał się zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej.

Egzekwuje się go, w celu ograniczenia uciążliwych oraz denerwujących zmarszczek mimicznych, by cera na twarzy była ujędrniona oraz prosta. Botox wykorzystywany jest także w leczeniu zakłóceń mięśniowych, u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. W obu przypadkach lek działa tak samo, innymi słowy hamuje przewodnictwo nerwowo – mięśniowe, co prowadzi do całkowitego lub też częściowego rozluźnienia mięśnia. Działanie botoxu rozpoczyna się po około 36 godzinach od wykonania zabiegu, a trwać może nawet do 3-4 miesięcy. Trzeba zaznaczyć, że po leczeniu mogą wystąpić skutki uboczne, takie jak chwilowa bolesność mięśnia, czy ból w miejscu wstrzyknięcia. Przybierają one niemniej jednak delikatny charakter i są krótkotrwałe.

Dodaj komentarz