Jak poradzić sobie w pierwszym dniu pracy?

autor:

Usługi

Pierwszy dzień w innowacyjnej pracy może bez wątpliwości kojarzyć się ze stresem i niepewnością, czy podołamy, czy poradzimy sobie na nowym stanowisku, w ostateczności czy prekursorska praca okaże się tą należytą? Obawy mogą dotyczyć także współpracowników oraz szefostwa. W końcu nigdy nie wiemy na kogo trafimy. Te wszystkie niepewności wywołują w nas bardzo w wielu przypadkach mieszane uczucia.

Stres jest tym większy, im zdobyta przez nas praca w dużej mierze pasuje wszelkim, ustalonym przez nas warunkom zatrudnienia. No bo w końcu nie codziennie mamy możliwość zdobycia upragnionego angażu. Sposobów na pokonanie stres ma prawo być parę. Przede wszystkim pamiętajmy o uśmiechu oraz korzystnym nastawieniu. Nie dajmy poznać po sobie, że panicznie boimy się przekroczyć próg własnej przyszłej firmy. W końcu pracują tam tacy sami ludzie jak my i oni również kiedyś zaczynali. Jeśli nasze zdenerwowanie sięga zenitu, warto wyjść z domu trochę wcześniej, zrobić sobie mały spacer, pooddychać rześkim powietrzem bądź też wypić ziołową herbatę – to poleca rekrutacja i selekcja personelu.

Wybitnie pomocne może okazać się także pozytywne myślenie. W końcu to wyłącznie praca, nie skazanie. Sytuacja na rynku niezmiernie niejednokrotnie zmusza nas do wielomiesięcznego szukania pracy. W wielu przypadkach można odnieść wrażenie, że w dzisiejszych realiach bez znajomości ani rusz. Rzecz jasna wiele zależy też od kwalifikacji. Tak czy inaczej rekrutacja obowiązuje wszystkich.

Niemniej jednak faktem jest, iż wymarzona praca wiąże się przede wszystkim z układami. Ile to razy słuchamy historię osób, jakie pomimo ukończenia wyższych studiów, dalej pozostają bez zatrudnienia, a Ci, jacy do nauki nie przywiązywali większej wagi, robią dziś oszałamiającą karierę w wielu specjalizacjach? Nadeszły czasy, w jakich praca kojarzona jest przede wszystkim z przymusem oraz braniem tego ”co pod ręką”. Nie ulega jednak wątpliwości, że wiele zależy także od szczęścia oraz umiejętności przekonywania. Skutkiem tego również w przypadku rozmowy kwalifikacyjnej należałoby dbać też o „oprawę wizualną”. Nie zapominać należy o schludnym, eleganckim stroju oraz korzystnym nastawieniu. To naturalnie dzięki temu wymarzona praca stanie się dużo łatwiejsza do zdobycia, bez względu na kłady i znajomości.

Dodaj komentarz