Jak utworzyć kompetentną ulotkę firmy?

autor:

Komputery

Wybitnie nieraz napotykamy na ulicach kolporterów ulotek. Z reguły bierzemy dawaną nam kartkę papieru i nie zawsze nawet odczytując jej treść, wyrzucamy ją do kosza. Jednak na ulotkach znajduje się dużo ciekawych wiadomości. W sezonie wakacyjnym w ten sposób reklamują się przeróżne szkoły. Dużo nowo otwartych korporacji decyduje się na tego typu promocję. Ulotki w wielu przypadkach ułatwiają nam życie, wtenczas kiedy mamy je pod ręką. Jeżeli zawierają potrzebny adres lub ewentualnie telefon danej firmy, nie musimy już poszukiwać go w internecie czy poprzez informację telefoniczną. To zezwala nam zaoszczędzić wiele czasu. Co jednakże sprawia, że przeważnie wyrzucamy ulotki, nawet ich nie przeczytawszy?

Przede wszystkim ich zła forma oraz kiepskie wykonanie. Znaczenie ma drukarnia oraz maszyny oraz tonery drukarek jakie używają. Nikogo nie zachęcą te w znaczącym formacie, które zajmą w torebce czy kieszeni dużo miejsca. Oprócz tego niesłychanie w wielu przypadkach są wykonane w nieciekawy i oklepany sposób. Ponieważ ich rolą jest reklama, czyli zaciekawienie potencjalnego kontrahenta, ich projekt powinien być po prostu niespotykany. Z całą pewnością zapoznamy się z treścią ulotki, która zaintryguje nas niepospolitym hasłem.

Istotne jest też, by tekst nie był nazbyt długi, bowiem wtedy z pewnością jednostka obdarowana tą kartką papieru zrezygnuje z jego czytania. Jeśli sami jesteśmy właścicielami firmy, jaka chce promować się w ten sposób, przed wizytą w drukarni, musimy skonsultować się z agencją reklamową. Jej profesjonaliści pomogą w wymyśleniu chwytliwego hasła, a również przedstawią nam projekt graficzny ulotki. Przy ich wytwarzaniu ważne są tak wydawałoby się mało ważne niuanse, jak dobór barw. Jednakże także w ten sposób jesteśmy w stanie oddziaływać na klienta, a co za tym idzie, zapadać mu w pamięć.

Też rozkład treści musi być słuszny, tak by wolno było ekspresowo odszukać interesujące nas fakty, w tym dane teleadresowe. Niebanalna forma ulotki też jest mile widziana, ponieważ robi właściwe wrażenie oraz wpływa na rozpoznawalność. W końcu najważniejsze jest ,by nasza idealna ulotka spełniła swoją funkcję jaką jest dostarczenie informacji o jednostce gospodarczej oraz jej działalności do trafnych odbiorców.

Dodaj komentarz