Jak uzyskać dotację unijną?

autor:

Finanse

Darowizny z Unii Europejskiej są to przyznawane pieniądze tym jednostkom które najlepiej zaprezentują swoje firmy. Ewidentnie każdy ma prawo składać wniosek, jednakże najlepsi otrzymują dotacje. Tutaj procedury są o wiele pokaźniejsze. Ma to znaczenie dlatego że oraz suma jest wyższa. Z Unii wolno nawet dostać około czterdziestu tysięcy złotych. Jeżeli kos pragnie większą gotówkę także może się o nią starać. Pomysły są najróżniejsze skutkiem tego warto włożyć wysiłek w swój biznesplan oraz pokazać że ma on realne szanse na realizacje – przetestuj Dotacje inwestycyjne 2018.

Zanim otrzyma się dotacje z Unii Europejskiej, trzeba przejść także półroczne szkolenie jakie pokaże jakie dziedziny są ważne w czasie prowadzenia własnej działalności. Tym samym nabyta wiedza porządnie może być wykorzystana. W dodatku następna zaleta tych dotacji jest otrzymywanie przez rok czasu pomocniczej kwoty która zapewni opłacanie ważnych należności firmy.

Jest to taki pozytyw którego nie można spotkać w innych urzędach. Tutaj jednostkę gospodarczą również trzeba utrzymać przez rok czasu przynajmniej. Wniosek o dotacje ma prawo być wybitnie skomplikowany jak także niezmiernie prosty. Zależy to od procedur i kwoty dotacji. Im jest ona wyższa tym instytucja ma prawo wymagać wielu formalności. Wniosek przeważnie jest podawany wraz z biznesplanem bo wszystko ma obowiązek być solidne skompletowanie.

Prócz tego załącza się dużo załączników po to aby komisja mogła ocenić ogół projektu. Niektóre pomysły są bardzo skromne oraz nie potrzebują wielu dokumentów tudzież inne zawierają nawet kolosalne strony wniosku i biznesplanu. Wniosek zawiera przede wszystkim dane osobowe uczestnika i jego ogólny plan oraz pomysł na firmę.

Natomiast więcej szczegółowych informacji ujawnia się w biznesplanie. Można nawet dołączyć takie dokumenty jak umowy, rachunki, zabezpieczenia i wszystkie te potwierdzające prawdę. Wnioski zbiera zawsze dana instytucja do wyznaczonego wcześniej terminu. Po tym terminie następuje ich rozpatrzenie oraz zaciekawionych informuje się telefonicznie o rozmowie wstępnej. Wiele trwać może nawet kilka miesięcy.

Dodaj komentarz