Jak zostać kompetentnym masażystą?

autor:

Zdrowie & Uroda

Mamy prawo wymienić wybitnie wiele zalet masażu klasycznego. Przede wszystkim delikatne ugniatanie ciała koryguje krążenie w tkankach. To właśnie dzięki temu mięśnie są poprawniej dotlenione, a w związku z tym wydajniej pracują. Wszelkie obrzęki oraz napięcie znikają, a tym samym ustępuje ból. Zostaje też złuszczony naskórek, przez co wygląd naszej idealnej skóry o wiele się poprawia. Jak najbardziej te wszystkie wyniki mają niezwykle pozytywny wpływ na samopoczucie pacjenta. Wolno w związku z tym pomyśleć, że masaż to zabieg odpowiedni dla każdego. Jednakże są ściśle wyznaczone kryteria, ograniczające wybór masażu jako terapii.

Wobec tego nie wypada decydować się na zabiegi, bez wcześniejszej rady lekarza. Jedynie zawodowiec właściwie oceni stan naszego zdrowia. Na podstawie badania, medyk wybierze nam typ masażu, na jaki powinniśmy się zdecydować. Jeżeli cierpimy na nadwagę albo żądamy rekonwalescencji, otrzymamy skierowanie na całkowity masaż stargard. Ta metoda zweryfikuje się także dla osób nadpobudliwych i wiecznie spiętych.

W wypadku znacznych schorzeń, jak zaburzenia odżywcze skóry, nerwobóle i zmiany zwyrodnieniowe, konieczny jest masaż częściowy. W owym czasie profesjonalista zajmie się tylko wybranymi partiami ciała. Prócz klasycznego gniecenia, zastosuje też maści, olejki i wibracje. Czasem tego zabiegi wykorzystuje się również w gabinetach kosmetycznych. Znaczące jest, żeby powtórzyć zabieg co najmniej kilkakrotnie. Powinniśmy być konsekwentni w przestrzeganiu zaleceń lekarza. Nawet tydzień przerwy może osłabić zupełny rezultat terapii. W razie potrzeby, możemy także poprosić masażystę o parę dodatkowych spotkań.

Lecz wyłącznie wówczas, kiedy stworzony przez nas stan na to zezwala. W razie naglącego przeziębienia, załamania kończyny czy też wysokiego ciśnienia, powinniśmy zrezygnować z zabiegów. Dla pań w ciąży też nie zaleca się klasycznych masażów, aż do porodu. Jeżeli nasze kłopoty sprowadzają się do śladowych, lekkich bólów mięśni oraz stawów, możemy poradzić sobie na własną rękę. Nieraz wystarczy jedynie kilkuminutowe, lekkie ugniatanie bolącego karku, by pozbyć się napięcia z kompletnego dnia.

Dodaj komentarz