Jakie firany kupić do kuchni?

autor:

Dom & Ogród

Rozmaitych sposobów upięcia w oknach firan i zasłon jest prawdopodobnie tak samo wiele jak pań domu. Każda dama ma prywatne triki i metody na to, by firanki prezentowały się jej zdaniem najpiękniej oraz stanowiły znaczący detal dekoracyjny w mieszkaniu. Przeważnie sposobów zawieszania firan uczymy się w mieszkaniu, od własnej mamy, pomagając jej w wypełnianiu domowych obowiązków oraz przekazujemy je potem własnym dzieciom.

Niekiedy można podpatrzeć interesujące sposoby upięcia u znajomych w trakcie towarzyskiej wizyty, a później wykorzystać je u siebie w domu. Najczęstszy dylemat, jaki pojawia się w trakcie pokaźniejszych porządków, w trakcie jakich myjemy okna oraz zmieniamy firany, to sprawa, czy zapinać je na gładko, tak by nie powstała najdrobniejsza fałdka lub także zdecydować się na rozmaitego typu marszczenia: drobne bądź obfite. Wiele zależy od tego, jaki efekt zamiesza się zdobyć – wypróbuj firanka. Warto pamiętać, iż marszczone firanki dodają wnętrzu domowego klimatu, ale optycznie są w stanie zmniejszać małe oraz niskie pomieszczenia.

Coraz więcej osób zamiast modnych w ostatnich latach żaluzji wypatruje innych rozstrzygnięć na dekorację kuchennych okien. Żaluzje są praktyczne i ładnie komponują się z większością wnętrz, jednak standardowe firanki spotykamy w kuchniach równie w wielu przypadkach. Jest to powiązane z faktem, iż stosownie dobrane firanki sprawiają, że kuchnia nabiera nadzwyczaj przytulnego, ciepłego charakteru. Białe, udekorowane falbankami i pełnymi uroku wzorkami firaneczki kojarzą się z domem rodzinnym i sielankowymi obrazkami domków rysowanymi przez dzieci dla swoich mam.

Należy oczywiście pamiętać o tym, że kuchnia to pomieszczenie, w którym niemało się dzieje, w związku z tym każda ozdoba okienna będzie się brudzić o wiele prędzej. Niekoniecznie również firanka kuchenna ma obowiązek sięgać podłogi. Wystarczy długość do parapetu bądź nawet jedynie do połowy okna. To wystarczy, żeby atmosfera kuchni stała się rodzinna i pełna miłych skojarzeń. Można się również zdecydować na atrakcyjną zazdrostkę. Wiele zależy od fantazji i gustu i wystroju kuchni.

Dodaj komentarz