Jakim sposobem media kształtują masową kulturę?

autor:

Reklama

Z mass publikatorów, innymi słowy ze środków masowego przekazu często korzysta każdy z nas. Z pewnością prasa, radio czy telewizja, od kilkunastu lat także Internet są najpowszechniej wykorzystywanymi środkami masowego przekazu na całym globie. Z pewnością należy wiedzieć, że to właśnie dzięki mass mediom wszystkie wiadomości mogą się rozchodzić w błyskawicznym tempie. Nieważne wobec tego, w jakim zakątku świata doszło do trzęsienia ziemi, w jakim pojawiły się niezwykłe anomalie pogodowe – o wszystkich tego typu wydarzeniach oraz faktach możemy być dzisiaj na bieżąco informowani. Największa liczba osób przyznaje, iż na ogół wykorzystuje w tym celu Internet, w jakim można odszukać różnorodnego typu portale i strony, na których zamieszczane są wszelkie wiadomości na temat bieżących wydarzeń z kraju oraz z całego świata.

Jednakowoż dużo osób każdego dnia sięga również po czasopisma, powszednie wydania najpoczytniejszych gazet, wielką oglądalnością cieszą się także od lat codzienne wydania telewizyjnych faktów czy wiadomości. W ten sposób mass media informują nas o świecie i o wszystkich obecnych wydarzeniach – informacje. Środki masowego przekazu, które mają dziś najszerszy zasięg to przede wszystkim telewizja i Internet. Właśnie te dwa środki są zresztą przez nas zwykle użytkowane w poszukiwaniu wiedzy o otaczającym nas świecie czy w zbieraniu wiadomości z kraju i ze świata.

Mimo to coraz większa liczba osób przyznaje się w głównej mierze do tego, iż każdego dnia korzysta z sieci, w której można odkryć różnorodnego rodzaju nowoczesne portale i witryny internetowe, na jakich na bieżąco zamieszczane są najświeższe informacje z kraju i ze świata. Z Internetu korzystają dzisiaj coraz częściej już nie tylko młode osoby, lecz też te nieco starsze, w sieci każdy bo może znaleźć to, co rzeczywiście go interesuje. Należałoby również dodać, iż sieć dynamicznie się rozwija i z tego względu jest także tak cenionym środkiem masowego przekazu. Prasa czy radio są środkami o trochę węższym zasięgu, nie świadczy to jednak, iż już z nich nie korzystamy. Wręcz przeciwnie, środki te także są poważanymi środkami masowego przekazu.

Dodaj komentarz