Jakim sposobem oszczędzać? Instytucje finansowe wesprą w działaniach

autor:

Finanse

Coraz częstszym produktem proponowanym w bankach jest konto ze zwrotem paru procent za dokonane zakupy, lub też opcje Cash back w kartach kredytowych. Wszystko po to, żeby klient zaoszczędził na zakupach. Otworzyłem, wobec tego takie konto, aby uczynić tą propozycję. Jednakże abym mógł otrzymywać takiego rodzaju zwrotu za płatności w punktach sprzedaży muszę korzystać z kart płatniczych do konta, w przeciwstawnym razie nie pozyskam zwrotu. Jest to praktyczna opcja, bo nie należy zbierać paragonów. Niestety w wielu przypadkach jest tak, iż kwota zwrotu nie może przekraczać pewnej kwoty przeważnie ok 60 zł co miesiąc. Inne banki dają premię roczną, nieliczne banki nie maja limitu na zwrot oraz wtedy jest ot w istocie opłacalne. Jednakowoż osoba lubiąca oszczędzać na zakupach na pewno ucieszy nawet z niedużej kwoty, jaką uda się w ten sposób zaoszczędzić.

Jeśli zadeklaruję wpływ wynagrodzenia na takie konto w banku to nie powinienem ponosić żadnej opłaty z tytułu prowadzenia rachunku – znacznie więcej na domenie https://www.styl.pl/dom/news-gdzie-lokowac-swoje-oszczednosci,nId,2507373 – Gdzie lokować swoje oszczędności?. Sytuacja gospodarcza w naszym kraju niestety nie jest perfekcyjna i nie zapowiada się, aby w niedługiej przyszłości zmieniło się na poprawniejsze, dla tego także obywatele stworzonego przez nas kraju są coraz to znacznie bardziej podatni na przeróżnego typu upusty, czy zwroty za zakupy. Nieco większe zwroty są dostępne w kartach kredytowych, niemniej jednak płacąc kartą zaciągam dług, jaki jest oprocentowany. Mam, co prawda czas bez odsetkowy nawet do dwóch miesięcy, w jakiego czasie mogę wyrównać rachunki zadłużenie karty nie ponosząc z tego tytułu jakichkolwiek odsetek, a zwrot zostanie mi naliczony. Selekcjonując tę opcję nie mam ograniczeń, co do sumy zwrotu na miesiąc. Też punkty sprzedaży zezwalają zaoszczędzić na zakupach oraz wręczają swoim klientom bony rabatowe lub też organizują różnego typu akcje np. zbieranie nalepek, których trafna ilość uprawnia do nabycia jakiegoś produktu za pół ceny bądź gratis.

Oczywiście po jednym zakupie nie uzyskam od razu należytej ilości punktów, by móc skorzystać z promocji, jednak po dwóch lub ewentualnie trzech odwiedzinach w marketach mogę już korzystać z promocji. Kolejnym sposobem zaoszczędzenia są bony podarunkowe, które można nabyć przy kasie w niektórych marketach za nieco mniejsza kwotę niż rzeczywista wartość, a po pewnym czasie taki bon można komuś sprezentować. Sposobów na oszczędzanie jest wiele i dużo innowacyjnych sposobów pojawia się od wytwórców i marketów, jednakże pamiętajmy, że wszelkie rabaty oraz tak już wcześniej pozostały wkalkulowane przez wielkie sieci marketów.

Dodaj komentarz