Jakim sposobem zadbać o chorego pieska?

autor:

Zwierzęta

Powiada się, że pies to pierwszorzędny przyjaciel człowieka – od kiedy tak właściwie zwierzęta te ostały udomowione i od kiedy towarzyszą człowiekowi poprawnie w jakiejkolwiek chwili, właśnie tak zwykle są przez nas nazywane. Mimo to nie brakuje wyjątków, które nie potwierdzałyby pewnej reguły – to, że nadzwyczaj w szeregu przypadków psy są dla nas niczym członek rodziny nie oznacza, że każdy traktuje je tak samo – z należytą odpowiedzialnością i szacunkiem. Niestety zdarzają się sytuacje, iż człowiek nie ceni drugiego życia – nie uważa, iż zwierzę, a w tym wypadku pies może posiadać uczucia – może czuć tak samo jak człowiek, cieszyć się oraz cierpieć. Przez takich właśnie ludzi powstawać muszą obiekty takie jak schroniska dla czworonogów.

Choć są to miejsca stworzone żeby im pomóc, wszyscy wiemy, że realia bywają nieco inne, a trafiające do schronienia dla zwierząt lub typowego schroniska dla psów czworonogi, nie zawsze traktowane są tak jak powinny. Jedni pomagają – inni jeszcze znacznie bardziej szkodzą. Pewne jest jednak jedno – każde żywe stworzenie powinno być otoczone odpowiednią opieką. Niestety wielu ludzi w ogóle to nie obchodzi oraz sugerują, iż pies bądź poradzi sobie sam, bądź po prostu nie warto jest w ogóle zawracać sobie głowy nim.

Decyzja o przyjęciu do grona familie nowego członka – czworonoga to decyzja bardzo trudna. Dla niektórych ludzi naturalnie nie jest to zawiłe, spontanicznie podejmują decyzję oraz dają czworonoga do domu co jest dużym okazem nieodpowiedzialności, bo do tego należy się poprawnie przygotować, przynajmniej od sprawy technicznej, nie mówiąc już o teorii, czyli o tym, że należy wiedzieć co pies pragnie.

Wydaje się, że nie jest to nic osobliwego – wielu ludzi ma psy, wielu ludzi się nimi opiekuje, a przecież takie słodkie stworzenia nie mogą sprawić nam dużo kłopotu – wówczas wypróbuj objawy wścieklizny u kota. Inni dają wskazówkę w związku z tym my również damy – niestety jest to błędne myślenie. Posiadanie czworonoga oraz opieka nad nim to niemały kawałek chleba – jest to w pewnych momentach ogromnie trudny orzech do zgryzienia, a wszystko okazuje się, kiedy pupil odnajdzie się w naszym domu na stałe.

One Reply to “Jakim sposobem zadbać o chorego pieska?”

  1. Marcin Brzozowski pisze:

    Zwierzęta są podatne na pogryzienia przez kleszcze i komary, dlatego warto stosować odpluskwianie i opryski na kleszcze czy komary. Często są stosowane w parkach miejskich.

Dodaj komentarz