Jazda autem i ewentualne remonty

autor:

Moto

Jeżeli podczas jazdy naszym autem słyszymy coraz to znacznie bardziej hałas pracującego silnika, a oprócz tego czujemy nieraz swąd spalin wewnątrz pojazdu, świadczy to, że wypada zmienić tłumik w stworzonym przez nas pojeździe na oryginalny. Tak na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że najważniejsze kwestie przy kierowaniu pojazdem zimą to funkcjonalne hamulcem właściwej jakości opony zimowe, naładowany akumulator lub sprawne amortyzatory. Mimo to okazuje się, że na bezpieczeństwo osób jeżdżących pojazdem jest także sposób dobrania ubioru przez kierującego autem. Najważniejszym szczegółem naszego ubioru, jeżeli rozpatrywać kwestię bezpieczeństwa jazdy, są buty kierowcy.

Jest parę fundamentalnych zasad dotyczących obuwia kierującego, jakich bezwzględnie trzeba przestrzegać, jeżeli jazda ma być w każdych warunkach bezpieczna – ford sklep. Tak wobec tego zaczynając od podeszwy, nie powinna ona być ani nazbyt szeroka – istnieje w owym czasie ryzyko naciśnięcia równocześnie na dwa pedały – ani nadmiernie gruba czy sztywna, bo nie mamy wtedy wyczucia, z jaką siłą oraz na jaką głębokość wciskamy poszczególne pedały. Kosztowna uwaga dla kierujących samochodem pań, by absolutnie nie robiły tego w butach na wysokim obcasie – może to skończyć się tragicznie.

Należy zatroszczyć się również, żeby podeszwa naszego obuwia nie była lewa, jak też żeby nie krępowało to obuwie okolicy kostki kierującego – sprawia to albowiem akcesoryjną trudność w prowadzeniu auta.

Przechodząc do kolejnej ważnej rzeczy – rękawiczek – należy stwierdzić, że powinny one być śliskie, a więc eliminujemy kierowanie samochodem we wszelkich rękawiczkach wełnianych lub bawełnianych. Istotne jest tez, żeby nie kierować autem będąc w stroju utrudniającym ruchy, choćby obrócenie się za siebie – znamienitym przykładem jest kierowanie na przykład w obszernej kurtce puchowej. Nie zaleca się kierowania autem, mając na głowie czapkę lub również nałożony na głowę kaptur – ogranicza to w dużym stopniu widoczność – prawidłowiej w to miejsce mieć pod ręką porządnej jakości okulary przeciwsłoneczne.

Dodaj komentarz