Kiedy pomyśleć o zakupie kosy spalinowej?

autor:

Dom & Ogród

Kosa spalinowa doskonale się sprawdzi w mniej odwiedzanych miejscach, takich jak łąki czy sady. Nie ma konieczności, żeby kosić trawę w tych miejscach bardzo często. Należy jednak zadbać też o wygląd tych rzadziej odwiedzanych miejsc. Kosy do trawy sprawdzą się też w innych miejscach. Będą to miejsca z różnym ukształtowaniem terenu czy wysoką trawą. Doskonale też spiszą się w miejscach, gdzie nie dotrze tradycyjna kosiarka.

Rodzaje i podział

Kosy spalinowe możemy podzielić ze względu na rodzaj silnika na dwa warianty.

Pierwszy z nich to kosy z silnikiem dwusuwowym. Ten model świetnie sprawdzi się podczas pracy pod większym kątem. Przykładem są rowy melioracyjne, które wymagają koszenia z różnym stopniem nachylenia. Silnik 2-suwowy zapewnia bezpieczeństwo pracy w takich warunkach.

Druga opcja to kosy spalinowe z silnikiem czterosuwowym. Te modele kos doskonale spiszą się na prostych terenach. Ich dodatkowym plusem będzie prostsza obsługa serwisowa oraz niższa emisja spalin i hałasu.

Możemy się spotkać z innym podziałem kos spalinowych. Mowa tu o podziale ze względu na rodzaj systemu tnącego. Zgodnie z nim występują dwa rodzaje kos – z głowicą żyłkową i tarczą tnącą.

Pierwszy rodzaj to kosy z głowicą żyłkową. Oznacza to, że współpracują one z głowicą żyłkową. Mogą one ścinać tylko trawę lub chwasty o cienkich łodygach.

Kosy spalinowe z tarczą tnącą cechują się większą mocą silnika. Stosuje się w nich ostrze tnące lub tarczę tnącą. Ich zastosowanie umożliwia cięcie grubszych chwastów i zarośli.

Cechy charakterystyczne kosy spalinowej:
Duża moc
Funkcjonalność
Estetyczna konstrukcja
Ergonomiczny uchwyt
Różne warianty wyposażenia
Dwa warianty rur prowadzących – jednoczęściowe lub składane
Koszenie wysokiej trawy
Praca na różnie ukształtowanym terenie

Dodaj komentarz