Klasyfikacja straży pożarnej oraz załoga strażaków

autor:

Usługi

Strażaków możemy podzielić na dwie znaczące grupy, obie z nich są niesłychanie ważne dla społeczeństwa, dla którego z resztą się poświęcają. Pierwsza z grup jaką możemy wyróżnić to straż zawodowa, do jakiej trafiają ludzie z niecodzienną odwagą, bowiem narażają oni niemal jakiegokolwiek dnia swoje życie dla życia innych ludzi. Czasami w trakcie akcji to kłopotliwe traci życie jeden z takich bohaterów, jednakowoż są świadomi tego oraz na tą najgorszą opcje są przygotowani psychicznie.

Z takich powodów z trudem trenują swoje ciało, i umysł. W czasie swobodnych chwil od akcji spędzanych w jednostce, analizują akcje które mogą posiadać miejsce, czy też miały, robią to w celu wykluczenia niekorzystnych błędów. Druga grupa jest to tak oznaczana straż ochotnicza, występuje ona przeważnie w wiejskich rejonach, oraz w małych miejscowościach, są to ludzie jacy na co dzień funkcjonują w innych punktach, niemniej jednak kiedy przyjdzie taka potrzeba również ryzykują życiem, dla ratowania osób ze swojego otoczenia, ponieważ jak wiemy nie działają oni na znaczącym lecz małym terenie – osp.

Tą grupę mundurową dzielimy na dwie niezależne od siebie grupy, na początek przyjrzymy się tej mniej znanej inaczej ochotniczej straży pożarnej. Są to ludzie jacy w wolnych momentach poświęcają się dla innych, ponieważ najczęściej mają oni swoje stałe prace, a w czasie wolnym kiedy zachodzi taka potrzeba wyruszają na akcje ratownicze.

Takie jednostki znajdują się najczęściej na wsiach, oraz małych miasteczkach. Grupa ta jest gotowa do akcji dwadzieścia cztery godziny na dobę kiedy tylko dzwon strażacki zabije wybiegają ze swoich domów, zostawiając wszelkie inne rzeczy i udają się jak najszybciej do jednostki, albowiem wiedzą, że z ogniem nie ma żartów i w tym wypadku każda sekunda się liczy.

Druga grupa straży pożarnej to strażacy zawodowi, którzy prawie co dziennie ratują komuś życie, a wobec tego częściej ryzykują również swoim. Niestety zdarza się i tak że przegrywają oni walkę żywiołem oraz nie uda im się uratować na przykład płonącego domu, lub ludzi którzy się w nim znajdują, lecz czasami bywa i tak że sami giną w takich domach.

One Reply to “Klasyfikacja straży pożarnej oraz załoga strażaków”

  1. Marcin Brzozowski pisze:

    Wiele jest przepisów odnośnie zabezpieczenia budynków publicznych w razie pożaru, dlatego też straż pożarna wie jak postępować w przypadku wielkiego zagrożenia . Na stronie bariery-ogniowe.pl można sobie tą wiedzę przybliżyć

Dodaj komentarz