Kłopoty, z jakimi warto udać się do mecenasa

autor:

Usługi

W rozwiązywaniu własnych problemów na ogół funkcjonujemy samodzielnie lub też wspólnie z rodziną czy przyjaciółmi. Jednakowoż zdarzają się oraz takie sytuacje, gdy nasza wiedza, doświadczenie, czas jakim zarządzamy czy najzwyczajniej w świecie możliwości – okazują się być nie wystarczające, ponieważ mimo usilnych starań, próśb oraz gróźb, efekt naszych działań jest cały czas taki sam, innymi słowy żaden. Wiele z tych sytuacji zdołałoby odnaleźć prędkie i szczęśliwe zakończenie, gdybyśmy w porę zwrócili się do adwokata. Jakie to sytuacje? Za przykład są w stanie posłużyć takie, kiedy nieuczciwy kontrahent cały czas lekceważy nasze upomnienia o zwrot należności, sąsiad ciągle bezczelnie parkuje na naszym trawniku, uparcie twierdząc, że to jego własność, a skonstruowany przez nas pracodawca nadal regularnie dokłada sobie do pensji z należącej do nas wypłaty.

Takimi przeszkodami na pewno zajmie się adwokat – kancelaria adwokacka Zabrze, który może tam, gdzie my nie możemy i ma wiedzę jakiej nam zabrakło. Już na pierwszym spotkaniu jest w stanie docenić nasze szanse co do pożądanego zakończenia sprawy. Wie w jakie drzwi zapukać, do kogo wykonać telefon i jakie pismo wystosować. Z jego pomocą niestraszny nam żaden wróg. Nikt z nas nie kocha żyć według nałożonych odgórnie, twardych reguł.

Nie wszystkie z tych zasad zdają się nam być obiektywne i słuszne. Z kolei ich liczba, różnorodność sprawia, że znają je tylko nieliczni, jak radca prawny, sędzia, profesor prawa lub adwokat, zaś my – szare myszki – w szeregu przypadków nawet nie jesteśmy świadomi, gdy je łamiemy. Jednakowoż niekiedy buntujemy się przeciw nim świadomie, a są i tacy, którzy egzystują jak im się podoba, za nic mając korpulentne tomiska kodeksów i stosy prawnych przepisów.

Wszystko ładnie i świetnie, dopóki nasze „przestępstwo” nie zostanie wykryte. A wtedy biada nam, o ile nie pójdziemy po rozum do głowy i w porę nie odwiedzimy mecenasa. Jeżeli jest to prawdziwy profesjonalista, który zdarł niejedną togę na rozprawach sądowych, to jesteśmy w stanie spać spokojnie, jakkolwiek pod warunkiem, iż jesteśmy „niewinni” lub ewentualnie nasza wina jest wątpliwa. Jeśli nasze przestępstwo nosi znamiona zbrodni, której dokonaliśmy świadomie, z zimną krwią, to adwokat może grzecznie odmówić udzielenia pomocy. Jednak nie musi, z tym że taka usługa ma okazję być trochę droższa.

Dodaj komentarz