Kolor i typ rolet – które kupić do lokalu mieszkalnego?

autor:

Dom & Ogród

Wybierając stylistykę i kolor rolet do pomieszczenia trzeba mieć na uwadze, jakie funkcje pełni dany pokój, ile w nim się spędza czasu oraz jakie jest zapotrzebowania na światło słoneczne. Kierując się tymi probierzami nie należy poniekąd wybierać ciemnych oraz gęsto tkanych rolet do pokoju dziennego czy kuchni. Po pierwsze dlatego, że w kuchni ważne jest solidne oświetlenie potrzebne do prac kuchennych, np. przy przygotowaniu posiłków.

Wolno wówczas zastosować jasny oraz dosyć przezroczysty materiał na rolety. Szczególnie jest to ważne przy pomieszczeniach takich umiejscowionych od części wschodniej czy zachodniej. Wtenczas wymagamy by rolety spełniały swoją funkcję izolującą od ciepła oraz silnego światła słonecznego, a równolegle by nie zaciemniały nam zbytnio pomieszczenia – przetestuj Żaluzje poziome Rzeszów. Doskonale będą nadawać się do tego jednobarwne tkaniny w barwach pastelowych. Znaczące jest również by rolety korespondowały z wyposażeniem wnętrza oraz kolorem ścian oraz mebli. Rodzaj konstrukcji rolet ma mniejsze znaczenie i zależy jedynie od rodzaju okien i stworzonego przez nas osiągalnych modeli na rynku. Na rynku występują dwa typy rolet jeśli chodzi o sposób konstrukcji. Pierwsze z nich to rolety tradycyjne bez kasetki.

Zbudowane są z tkaniny nawiniętej na wałek aluminiowy bądź też z innego metalu i kołowrotka na którym zamocowany jest łańcuszek lub też linka. Rolety tego rodzaju nie są wyekwipowane w boczne prowadnice, w jakich przesuwa się materiał rolety. Powoduje to, że w wypadku uchylenia bądź otwarcia okna roleta nie będzie przylegać do okna. Roleta nie jest również osłonięta obudową, co powoduje, że błyskawicznie ulega zabrudzeniu. Droższym jednak oraz skuteczniejszym rozwiązaniem zasłaniania okien są rolety kasetkowe. Ten rodzaj rolety wyposażony jest dodatkowo w obudowę maskującą nawiniętą na wałek tkaninę, a również prowadnice boczne. Prowadnice te są listwami w odcieniu kasetki, w jakich przesuwa się tkanina w pionie. To właśnie dzięki takiemu rozwiązaniu roleta przylega precyzyjnie do okna przez cały czas, niezależnie od pozycji okna. Niekiedy do tego wykorzystuje się silniczki elektryczne (sale projekcyjne) które automatycznie opuszczają oraz podnoszą rolety, obsługiwane pilotem.

Comments are closed.