Lot samolotem oraz dojazd samochodem na lotnisko – w jaki sposób to pogodzić?

autor:

Transport

Niedrogie linie lotnicze zyskują coraz to większą popularność wśród osób podróżujących po Europie. Rzecz jasna ich nadrzędnym plusem jest fakt, że oferują bardzo tanie połączenia między wieloma europejskimi miastami. Niemniej jednak kupując bilet na taki tani lot trzeba nie zapominać o paru znaczących sprawach. Po pierwsze wypada wziąć pod uwagę fakt, że podróż tanimi liniami będzie mniej komfortowa aniżeli innymi samolotami. Dzieje się tak, ponieważ pragnąc obniżyć koszt podróży, właściciele niedrogich linii starają się stworzyć jak najwięcej miejsc na pokładzie samolotu. A to oznacza, iż przestrzenie pomiędzy fotelami są stosunkowo nieduże.

Ewidentnie można niemniej jednak do tego wykupić opcję miejsca z pokaźniejszą przestrzenią na rozprostowanie nóg. Poza tym wybierając bilet na tanie linie lotnicze nie wykupuje się konkretnego miejsca, dlatego na pokładzie samolotu najzwyczajniej w świecie absorbuje się te fotele, które są akurat wolne.

Nie jest to obszerny kłopot, niemniej jednak jeśli ktoś koniecznie pragnie siedzieć z przodu bądź też przy oknie, ma obowiązek zdecydować się na wykupienie opcji prawa pierwszeństwa wstępu do samolotu. Tanie linie lotnicze wabią podróżnych przede wszystkim bardzo rozbudowaną siecią połączeń oraz bezsprzecznie niskimi cenami biletów lotniczych.

Faktycznie za wyjazd samolotem należącym do takich naturalnie tanich przewoźników zapłacimy mnóstwo mniej niż za bilet narodowych linii lotniczych. Niemniej jednak należy pamiętać, iż cena samego biletu obejmuje wyłącznie samą podróż – wypróbuj także takie kwestie, jak parking lotnisko Rębiechowo. Do tego dołączane są dodatkowe opłaty, jakie trzeba uiścić, a o jakich nie mówi się w reklamach. Pośród takich opłat są na przykład obowiązkowe opłaty lotniskowe. Co więcej za nadanie bagażu również trzeba zapłacić. Ewidentnie są to sumy nieduże.

Niemniej jednak już za przekroczenie limitu bagażu nadawanego można zapłacić bardzo mnóstwo. A wypada przy tym pamiętać, że jakkolwiek tanie linie lotnicze często mają niższe aniżeli inni przewoźnicy limity wagi czy nawet wielkości bagażu. Ponadto zapłacić trzeba też za możliwość wejścia do samolotu w pierwszej grupie podróżnych lub też za miejsce z większą ilością powierzchni, jaka umożliwi wyprostowanie nóg oraz o wiele poprawi komfort lotu.

Dodaj komentarz