Małe dziecko w podróży – wybieramy i pozyskujemy fotelik

autor:

Zakupy

Kiedy dziecko przychodzi na świat, rodzice są zwykle niesłychanie przejęci. Kupują ogrom rzeczy, żeby ich pociesze niczego nie brakowało. Co prawda niektórzy przesadzają z zakupami i zdobywają nazbyt dużo niepotrzebnych rzeczy, jednak z drugiej prawdą jest, iż dziecko, pomimo iż takie malutkie, w rzeczy samej wielu rzeczy potrzebuje.

Warto zdać sobie sprawę, co jest najistotniejsze. Prócz środków pielęgnacyjnych, ubranek oraz specjalnych pokarmów, potrzebne wydaje się kupno wózka i fotelika samochodowego.

Wózek przyda się nie tylko do spacerów, jednakowoż oraz do kołysania, bujania potomka do snu. Foteliki dziecięce to natomiast obowiązkowe wyposażenie samochodu, jeżeli jeździ w nim dziecko, które nie ukończyło dwunastego roku życia i nie przekracza 150 cm. Wzrostu – wypróbuj foteliki britax romer. Jeśli będziemy przewodzić dziecko bez niego, jesteśmy w stanie pozostać ukarani mandatem. Jednakże nie to jest bodaj najważniejsze – foteliki samochodowe po prostu zapewniają dziecku większe bezpieczeństwo, a na tym z pewnością nie warto oszczędzać. Wózki dziecięce to z kolei niezmiernie złożony temat.

Wybierając dobry wózek powinniśmy wziąć pod uwagę wielkość i wiek dziecka, jednakowoż też oraz stworzony przez nas prywatny styl życia. Jeśli posiadamy małe mieszkanko, w jakim stojący wózek jest zawalidrogą, a do tego musimy wchodzić na piętro i często podróżujemy-wózek składany będzie idealny.

Najmłodszym dzieciom (noworodkom, niemowlętom) kupuje się wózki głębokie, w których jeżdżą w pozycji leżącej, starszym zaś tak zwane spacerówki, w których mogą siedzieć. Mimo to sam wózek to nie wszystko, na rynku wolno dostać wiele dodatków. Czy są one potrzebne, decyduje sam rodzic. Tak wobec tego przed deszczem oraz zanadto ostrym słońce może ochronić wyjątkowa parasolka przemontowana do wózka. Folia przeciwdeszczowa, nakładana na cały wózek, nie pozwoli dziecku zmoknąć. Oby ochronić je przed owadami, jesteśmy w stanie założyć także moskitierę. Z pewnością przyda się również bagażnik, w którym można schować pieluszki oraz butelkę, kiedy tak właściwie wybieramy się na spacer.

Dodaj komentarz