Moda – jak się zmieniała oraz jaka jest dziś?

autor:

Reklama

Jest bezlik ubrań, które w swoich krojach, kolorach, odcieniach oraz wzorach przenigdy nie wychodzi z mody. Jednym z przykładów może być tak nazywana „mała czarna” – zwykła sukienka w czarnym kolorze, która pasuje praktycznie do wszystkiego zarówno na co dzień jak i na wykwitną kolację lub zabawę w dyskotece.

Kolorystycznie konweniuje do każdej sytuacji, znacznej większości akcesoriów oraz butów, a do tego czarny optycznie wyszczupla. Co zajmujące, zwykła „mała czarna” ma swoją interesującą historię. Spolaryzowana została już w latach dwudziestych przez projektantkę Coco Chanel oraz została na sklepowych półkach i naszych szafach do dziś. Ten typ sukienki jest uważany przez większość kobiet za najważniejszy oraz najważniejszy składnik żeńskiej garderoby oraz tak też jest. Każda pani powinna posiadać w swojej szafie normalną, a zarazem elegancką sukienkę, która dzięki dobrym akcesoriom nadaje się do niemalże każdej sytuacji. Po założeniu prostego żakietu, niedużych kolczyków i bransoletki lub wisiorka pasuje znakomicie jako strój biznesowy lub ewentualnie na branch.

Konweniuje także jako sukienka koktajlowa, niemniej jednak przy dodaniu odpowiedniej biżuterii oraz zmianie butów jest imponującym strojem wieczorowym – przetestuj pomoc modową na stronie blog modowy. Jak widać, dobrze zaopatrzyć się w ten typ ubrania, który jest iście konieczny dla jakiejkolwiek kobiety i tej która preferuje gustowne, kobiece stroje, jak oraz tej, która raz na jakiś czasu wychodzi na potańcówkę.

Na sklepowych półkach i naszych deptakach coraz to częściej dostrzegamy sukienki, dziś kiedy przed nami lato jesteśmy w stanie spodziewać się ich jeszcze znacznie więcej, sukienka straciła status „ubrania tylko na istotne okazje”, a stała się strojem codziennym. Panie w pogoni za równouprawnieniem, zatraciły własną kobiecość oraz taktowały sukienki i spódnice jako artykuły gorszej kategorii, ale na szczęście właśnie przestajemy wstydzić się tego, że jesteśmy kobietami. Projektanci przez lata zadbali o to byśmy miały do wyboru masę krojów za prosto sukienek jak i spódnic, a też przez lata noszenia spodni wytworzyła się typów nienagannie podkreślających należącą do nas kobiecość. Jest to dowód na to, że kobiecie świetnie jest we wszystkim, za równo w strojach męskich jak i tych czysto kobiecych.

Dodaj komentarz