Modne i nietuzinkowe szarości oraz inne kolory

autor:

Moda

Dużo Polek nieraz narzeka, że w okresie jesienno-zimowym trudno jest w sklepach odzieżowych znaleźć coś, co nie byłoby obronione w kolorystyce szaro-burej. Na pewno to ma ogromny wpływ na przeświadczenie, że szary to jeden z najentuzjastyczniej wybieranych przez Polskie damy kolorów ubrań zimowych. Być może chodzi jednak o to, że przeciętna Polka nie ma innej możliwości, w jaki sposób zaopatrzyć się w ubrania w odcieniu szarym?

Na szczęście w tym sezonie powinien to przestać być problem, albowiem w kolekcjach zaprezentowanych przez najogromniejsze domy mody pojawiły się szarości. Przy czym od razu oznaczyć trzeba, że mimo tak nieinteresującego w gruncie rzeczy koloru, kolekcje te w żadnym razie nie są miałkie. A to za sprawą tego, że występują na ubraniach, jakie mają fantastyczne kroje i łączą w sobie rozmaite faktury oraz materiały. W nadchodzącym sezonie można ubrać się więc w popielaty tweedowy kombinezon, naturalnie obwiązany w talii, aby podkreślić kobiecą sylwetkę, gruby wełniany popielaty sweter, z motywem obszernej kratki czy też czułą szarą elegancką sukienkę.

Szare są również płaszcze oraz nakrycia głowy. Jak najbardziej szarość całego stroju przełamać można kolorowym dodatkiem, a do popielatego pasuje przecież każda inna barwa, jednak tym razem projektanci postawili na monochromatyczność. Niebieski to wedle co niektórych odcień symbolizujący smutek. Jednak najnowsze kolekcje, jakie projektanci zaprezentowali na nadchodzący, jesienno-zimowy sezon dowodzą, że barwa niebieska w żadnym wypadku nie musi być boleściwa, ani nostalgiczna – oto Uniqueyou kurtki skórzane damskie uniqueyou. Ani nudna. Bo okazuje się, że w nadciągających miesiącach to oczywiście niebieski będzie rządził na wybiegach oraz w naszych szafach. W tym odcieniu ubierać można wszystko: koszule, spodnie, bluzki, swetry, sukienki wieczorowe i luksusowe kostiumy. Bo oraz sam kolor jest uniwersalny. Przy czym zaznaczyć tutaj trzeba, że jego odcień nie ma znaczenia.

Można więc zaopatrzyć się w rzeczy błękitne, chabrowe, granatowe, indygo, ultramaryna itd. Istotne jest wyłącznie ażeby cały strój był niebieski. Odstępstwo można zrobić tylko dla czarnych dodatków, które doskonale komponują się z każdym odcieniem blue i dodają całemu strojowi elegancji i pewnej tajemniczości. Dlatego w związku z tym, jeśli ktoś nosi się z zamiarem uzupełnienia swojej garderoby o nowinki modowe, w pierwszej kolejności powinien zaopatrzyć się w coś niebieskiego. Albo spowodować, czy w szafie nie ma już czegoś zapomnianego w tym kolorze i uczynić, że rzecz ta w nadchodzącym czasie otrzyma nowe życie i stanie się jednym ze sztandarowych detalów dziennego stroju.

Dodaj komentarz