Turystyczna Sieć Współpracy – klaster „SUWALSZCZYZNA-MAZURY”
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Twórczość Ludowa
Rękodzieło i Tradycje
Przystanki Kulinarne
Jaćwingowie
Multimedia
Mazury

 
 


eAzymut
Strona Główna »  Rękodzieło i Tradycje »  Gołdap i okolice »  Muzeum Ziemi Gołdapskiej

Muzeum Ziemi Gołdapskiej

Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. Mieczysława Mariana Ratasiewicza dysponuje dwoma bliźniaczymi budynkami, o powierzchniach wystawienniczych ok. 40m2 każdy. W swojej podstawowej działalności muzeum oferuje zwiedzającym wystawę stałą, na którą składają się eksponaty historyczne, etnograficzne, militaria, skały i minerały. Wystawa stała wyeksponowana jest w budynku nr 1 Muzeum. Budynek nr 2- tak zwana Galeria- przeznaczony jest na wystawy czasowe, koncerty, przedstawienia teatralne, spotkania z ciekawymi ludźmi, wieczory autorskie, projekcje filmów itp. Muzeum organizuje także kiermasz wielkanocny "Jajeczko z rzeżuszką", który odbywa się cyklicznie tydzień przed Wielkanocą - w Niedzielę Palmową.

W Galerii organizowane są czasowe wystawy lokalnych rękodzielników, twórców ludowych, kolekcjonerów. Muzeum współpracuje z lokalnymi twórcami, którzy po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym organizują ciekawe warsztaty.

  • warsztaty techniki wikliny papierowej - Ewa Grubkajtys, tel: 691 897 871
Pani Ewa wykonuje swoje prace z wszelkich dostępnych darów natury: sowy i choinki z szyszek, szkatułki, koszyczki, zajączki z wikliny papierowej, kompozycje z suszu roślinnego, jeże z igieł sosny zdobione liśćmi i owocami leśnymi
  • warsztaty z malarstwa - Cecylia Buczyńska - Buza, tel. 507 584 486, mazury.goldap.net
Pani Cecylia zadebiutowała w 1981 roku indywidualną wystawą malarstwa zorganizowaną w Klubie Twórców Amatorów, działającym przy Domu Kultury. Od tamtej pory z licznymi sukcesami rozwija swoją twórczość. Maluje na płótnie, desce, szkle użytkowym i ozdobnym, witrażowo, na ceramice. Używa technik klasycznych i mieszanych. Prace Cecylii znajdują się w zbiorach indywidualnych kolekcjonerów w Polsce i za granicą.

Muzeum Ziemi Gołdapskiej
im. Mieczysława Mariana Ratasiewicza
ul. Partyzantów 31B, Gołdap
tel. 87 615 05 45

 


 

 

  Strony internetowe ONAVI