Najwyższy czas na zmianę mebli w domu – szukamy taniej!

autor:

Dom & Ogród

Co jakiś czas niepokoi nas myśl, że może by coś w mieszkaniu przekształcić. Szybki rzut oka na skonstruowany przez nas pokój, od razu zauważamy, że przyda się pomalowanie ścian na inny odcień, a jak przekształcimy kolor, to przydałyby się pionierskie firanki i zasłony, kolejnym krokiem powinien być zakup innowacyjnego dywanu, i tak dalej. A jak już wymyślimy sobie nasz pionierski – stary pokój, to okazuje się, że meble, które w nim stoją, zupełnie nie pasują do naszych planów. Nie zawsze jednak dysponujemy takimi finansami, żeby zrealizować wszystko za jednym zamachem. Jak zdobyć Furniture For You?

Ma prawo się okazać, że po drobnych zabiegach renowacyjnych, nasze dotychczasowe meble dalej mogą nam służyć. W punktach sprzedaży odszukamy dużo środków do renowacji mebli, jakie zezwolą nam na ich odświeżenie, przemalowanie, eleganckie postarzenie, metamorfozę obicia, właściwie to tylko nasza idealna wyobraźnia ma prawo być ograniczeniem dla starych mebli w innowacyjnej odsłonie. Może się okazać, że nasze nowatorskie, niedrogie meble do pokoju zrobią prawdziwą furorę pośród przyjaciół, znajomych i rodziny. Kto z nas nie pamięta meblościanek na wielki połysk, półko- tapczanów, politurowanych ław i skajowych puf do siedzenia… W latach, kiedy trudno było kupić jakieś ciekawe, oryginalne meble, kupowaliśmy to, co udało się wystać w długich kolejkach do punktów sprzedaży meblowych.

Skutkiem tego większość ówczesnych mieszkań była podobnie urządzona, a meblościanki były prawdziwym przebojem, bo ilość szuflad, szafek, półek, pozwalała na dogłębne uprzątnięcie przeróżnych rzeczy oraz ubrań, równocześnie służyły za barki, biblioteczki i witrynki na kryształowe ozdoby. Były to tanie meble do pokoju, niezmiernie efektywne. Kiedy nasze sklepy meblowe zapełniły się wszelkim dobrem, meblościanki zaczęły znajdywać swoje miejsca na śmietnikach.

Dzisiaj okazuje się, że są firmy, które skupują stare sprzęty meblowe z dawnych lat, a po przeróbkach oraz odnowieniu, znajdują one swoich właścicieli, jacy w wielu przypadkach muszą za nie dużo zapłacić. Jeżeli posiadamy w domu stare szafki, komody, krzesła, fotele, może przyzwoiciej się zastanowić, czy nie odmienić ich we własnym zakresie, zapewniając sobie tym samym stare, jakkolwiek modne, tanie meble do naszego pokoju.

Dodaj komentarz