Navegado: tradycyjne pochodzące z Chile wino

autor:

Turystyka

Propozycje na oryginalne napoje alkoholowe, jakie można wyszukać na blogu Tragos Del Mundo warto de facto spróbować. Wówczas wprowadzi się trochę świeżego spojrzenia do menu alkoholi, jakie się zazwyczaj pija, a na dodatek można będzie jak najlepiej przywitać przychodzących do domu gości. Wystarczy na przykład spojrzeć pod adres https://www.tragosdelmundo.cl/borgona-trago/, żeby dowiedzieć się, jak zrobić tradycyjną oraz wyrazistą pochodząca z Chile Burgundię. Burgund to koktajl z czerwonym winem oraz truskawkami. Należy zrobić go w dużych rozmiarów dzbanku. Warto przyznać, że jest to rzadko spotykana propozycja, świetna na letnie dni. To trunek orzeźwiający.

Można go zrobić wczesnym latem, w czasie sezonu na truskawki. Smakosz musi uważać na to, aby nie zjeść zbyt wiele owoców z tego trunku, bo nasączone alkoholem mogą szybko odurzyć. Przepis na Burgundię jest łatwy do wykonania. Wynika to z tego, że zawiera mało elementów. Do zrobienia letniego, pochodzącego z Chile trunku potrzebne są: butelka czerwonego wina, 500 gram truskawek, kostki lodu oraz mała łyżka cukru. Na początku myje się i sieka owoce. W następnej kolejności, miesza się je z cukrem i odstawia na 30 minut. Do słoika należy dolać wino oraz nasączone truskawki. To wszystko trzeba zmieszać i przelać do dzbanka.

Uprzednio, dolewając do dzbana parę kosteczek lodu, aby napój ochłodzić. Jest to doskonała alternatywa dla osób, które mają chęć posmakować latem czegoś nowego. Można także decydować się na pozostałe napoje, opisane na Tragos Del Mundo. Jest to natomiast propozycja na pochmurne i zimne dni Navegado polepszy nastrój. Nie można pominąć pięciu podstawowych elementów w jego przygotowaniu: czerwonego wina, pomarańczy, goździków, lasek cynamonu a także cukru. Często do przygotowania Navegado stosuje się młodsze wina owocowe, jakimi są Merlot czy Syrah. Spośród przypraw dodaje się: gałkę muszkatołową, imbir, kardamon, listki hibiskusa.

Dodaj komentarz