Niedrogie i funkcjonujące tonery

autor:

Komputery

Drukarki laserowe są wydajniejsze od tradycyjnych drukarek atramentowych. Jakość wydrukowanych za ich pomocą stron internetowych także jest idealna. Jednakże cały czas ogromnym kosztem zostaje zakup oryginalnych tonerów wyprodukowanych przez fabrykanta drukarki. Kiedy decydujemy się na zakup drukarki laserowej bierzemy w następstwie tego pod uwagę jakość sprzętu oraz wydatki eksploatacji. Bardzo często decydujemy się także na zakup tonerów alternatywnych zamiast o wiele droższych innowacyjnych wkładów. Kiedy drukujemy na potrzeby własne, jesteśmy nawet gotowi przymknąć oko na gorszą jakość odbitek. Z wielu dostępnych na rynku zastępników najlepsze są tonery zamienne fabrycznie innowacyjne oraz tonery remanufakturowane. Jeszcze tańsza propozycja to hp m15w toner zamiennik. Jednakowo jak toner remanufakturowany, stosuje on puste oryginalne kasety, jednak części nie są w nich wymieniane.

Producent wyłącznie je czyści a toner napełnia potrzebnym proszkiem. Przygotowanie takiego tonera jest o wiele tańsze, niemniej jednak jakość też jest porządnie gorsza. Drukarki laserowe są na pewno bardziej wydajne aniżeli drukarki atramentowe, jednakże zakup tonera to dosyć poważny wydatek. Kupując nową drukarkę, warto zapoznać się z jej parametrami i opiniami na jej temat a również wybadać w jakich cenach są oryginalne tonery fabrykowane do interesującego nas typu i modelu drukarki laserowej. Należytym rozwiązaniem jest też zdecydowanie się na zakup tonera alternatywnego. Jego cena jest odważnie niższa.

Jeśli nie przeszkadza nam ewentualna gorsza jakość wydruków należałoby zastanowić się nad tym rozwiązaniem. Na rynku dostępne są tonery zamienne fabrycznie nowe oraz remanufakturowane w wersji pełnej oraz ekonomicznej. Jednak zdecydowanie najtańszym rozwiązaniem jest regeneracja. Polega ona właściwie na tym samym co produkcja tonerów zamiennych remanufakturowanych. W oryginalnej, pustej kasecie wymienia się tylko te szczegóły, które zużyły się podczas eksploatacji. Następnie pojemnik napełnia się odpowiednim proszkiem. Przy regeneracji używana jest jednakże dostarczona przez kontrahenta pusta kaseta.

Dodaj komentarz