Okna dźwiękoszczelne – wady oraz walory

autor:

Usługi

Ktokolwiek z nas na pewno zastanawiał się niejeden raz co świadczy słowo hałas. Hałas jest to najzwyczajniej w świecie długotrwałe natężenie wysokich dźwięków. Gdy mieszkamy w mieszkaniu na wsi nie jest on na pewno tak dotkliwie odczuwany. Inna sytuacja dominuje w mieście, tam hałas jest wyraźniej odczuwalny. Na wsi nawet kiedy mieszkamy blisko kosztowny, jest on pochłaniany przez las czy inne wytwory. W mieście jest on nieodłącznym kompanem życia niektórych ludzi. Hałas wpływa niezmiernie niekorzystnie na funkcjonowanie organizmu człowieczego. Jeśli utrzymuje się dłuższy czas może powodować bóle głowy, a również zmianę liczby hormonów w organizmie. Jak zatem radzić sobie z tym kłopotem cywilizacyjnym? Wspaniałym pomysłem ma prawo okazać się na pewno zamontowanie w naszych gniazdkach okien dźwiękoszczelnych.

Należy jednakże pamiętać, iż występują tutaj miarodajne mity, jakie należy obalić. Istnieje pewien wskaźnik wedle którego oblicza się zdolność akustyczną okien. Jeśli zdobywamy okna dźwiękoszczelne jesteśmy w stanie spotkać się z określeniem dźwiękochłonność. Każdy możliwy kontrahent pomyślałby, że owa dźwiękochłonność, określa jak kolosalna jest izolacja hałasu z zewnątrz – przykład podaje drzwi producent. Jest to niemniej jednak nieprawda, dźwiękochłonność formułowana jest jako pogłos, który potocznie nazywamy echem. Z kolei praktyczną dźwiękoszczelność podaje wskaźnik izolacyjności akustycznej. Jest to podstawowa wiedza dla osoby, która ma zamiar nabyć takie okna, bez negowania uchroni ją to przed zbędnym nieporozumieniem.

Zwykle nie wyjaśnia się klientowi co świadczy owa dźwiękochłonność, albowiem po co, może zakupić okna o wysokim jej poziomie, a o niższym współczynniku izolacji, które nie są nadzwyczaj atrakcyjne, no ale jakkolwiek wypada je sprzedać. Sam konsument nie widzi różnicy między takimi dwoma wskaźnikami, nic w tym zresztą ekstrawaganckiego. Należałoby tez znać się na miarodajnych wartościach miar. Jeśli otrzymujemy informację, iż wskaźnik izolacyjności wynosi 10 decybeli, wypada sobie uświadomić, iż zmniejsza to hałas o połowę innymi słowy o 50%. Z zakupem takich okien jest wobec tego niemało zamieszania. Są one drogie, w następstwie tego musimy pamiętać o tym, aby nie dać się nabrać na pomocnicze wydatki i nieporozumienia.

Dodaj komentarz