Organizujesz ferie? Sprawdź propozycje biur i agroturystyki

autor:

Turystyka

Z roku na rok, w jaki sposób podają dane redagowane przez Polską Izbę Turystyczną, rosną liczby wędrowców zagranicznych odwiedzających skonstruowany przez nas kraj. Świadczy to o zwiększonym zainteresowaniu turystów z wielu krajów nasza ojczyzną, która przez całe lata dotychczasowego ustroju socjalistycznego była w pewnym stopniu zamknięta przed samowładczym zwiedzaniem przez turystów.

Zagraniczni przybysze zwiedzają rozmaite zakątki naszego kraju, kierowani różną motywacją, jednakże są miejsca, gdzie szczególnie wielu podróżników co roku przybywa. Do takich punktu na pierwszym miejscu można zaliczyć stolice Małopolski – Kraków, gdzie liczba podróżników przybywających w ciągu roku dawno już przekroczyła milion.

Turyści oczarowani są starym miastem, ilością kościołów oraz ślicznymi kamieniczkami. Niezmiernie wielu także podróżników, szczególnie z Niemiec, zwiedza nasze Mazury, gdzie z roku na rok powstaje coraz więcej hoteli, portów jachtowych, proponujących usługi na najwyższym europejskim poziomie, z pozostałej zapewniającym niezapomniane wrażenia w przepiekanych pejzażach. W miarę bogacenia się pojedynczych społeczeństw, wzrasta zainteresowanie turystyką jako taką, ludzie coraz to znacznie więcej pieniędzy wydają na wojaże turystyczne, spędzanie urlopów poza granicami własnego kraju, dopiero ujawniający się od wiarygodnego czasu kryzys ekonomiczny w wielu rozwiniętych państwach świata spowodował nieco zahamowanie wojaży turystycznych.

Niezwykle atrakcyjna od kilkunastu lat jest tak zwana turystyka tematyczna – dla entuzjastów tego rodzaju turystyki kryzys nie jest składnikiem osłabiającym intensywność wyjazdów – sprawdź http://ecotravel.net.pl/. Przykładem może być rodzaj turystyki ukierunkowanej na zwiedzanie na przykład średniowiecznych zamków, entuzjaści odwiedzają każdego roku, w miarę posiadanych możliwości finansowych, kolejnych szlaków obejmujących takie zamki. Niezmiernie atrakcyjne są szlak zamków położonych w dolinie Loary we Francji, szlak starych zamków położonych w południowej Anglii albo także szlak zamków położonych w środkowej Hiszpanii. W stworzonym przez nas kraju też są tego typu szlaki turystyczne, obejmujące zamki średniowieczne, w pewnych momentach nawet ich ruiny, jak Szlak Orlich Gniazd, obejmujący tego rodzaje budowle na terenie Jury Krakowsko – Częstochowskiej.

Dodaj komentarz