Ozdoby łazienki – dzisiejsze rozwiązania i meble

autor:

Dom & Ogród

Współczesne mieszkania projektowane są już pod całkiem innego konsumenta aniżeli to, co jeszcze kilkanaście lat temu spotkać można było na rynku nieruchomości. Zmieniło się bezsprzecznie głównie podejście deweloperów na rynku pierwotnym, którzy to odpowiedzialni są za powstawanie największej liczby osiedli mieszkaniowych w dzisiejszych czasach. Małe mieszkania z obcisłymi pokojami, niewielkimi toaletami bez dostępu ożywczego naturalnego światła, to już oferty typowo z rynku wtórnego. Niemalże nikt nie tworzy dziś bloku w ten sposób, by mieszkania były tak samo do siebie pokrewne, jak skopiowane jedno od pozostałego.

Ponieważ każdy klient ma nieco inne plany w stosunku do kuchni czy łazienki, często korzysta z innych pokojów na co dzień, w jednym bloku deweloper umieszcza dużo różnie zaprojektowanych mieszkań, aby każdy mógł zaadaptować sobie rozłożenie pokoi, kształt łazienki i przede wszystkim – cenę. Pierwotny rynek adresuje swoje mieszkania do człowieka, jaki dzisiaj jeszcze kończy studia lub też zaczyna swoją pierwszą pracę i może lada dzień z pomocą bankowego kredytu hipotecznego będzie chciał sobie jakieś mieszkanie nabyć.

Z pewnością będzie pragnął wtenczas znaczące mieszkanie, z obszernym salonem oraz nie mniejszymi obszarami na dowolne zaaranżowanie kuchni lub toalety – a tu pomoże www.wolbox.com.pl. Jeszcze jakiś czas temu toalety w Polsce wszelkie wyglądały jak odbite od jednej kalki. Wynikało to nie tylko z braku odwagi ludzi, jacy mieli dekorować swoje mieszkania, jednakowoż po największej części z zredukowanego asortymentu wystroju wnętrz w punktach sprzedaży.

Wszystko było do siebie tak podobne, że bez względu na sposób umieszczenia dekoracji każda łazienka w czasach PRL-u była podobna do innych. Ciasne, nie pozwalały na wstawienie żadnych dodatkowych mebli a na domiar tego nikt nie myślał nawet o takich rozwiązaniach, jak ułożenie dywanu w łazience. Dzisiejsi właściciele mają jednak nie tylko więcej fantazji, ale oraz dostępnych w sklepach mebli łazienkowych i przestrzeń – znacznie więcej miejsca w łazience. To naturalnie dzięki temu zmieszczą się w niej nie tyko bombowe meble, lecz właśnie dywan oraz lampa chociażby.

Dodaj komentarz