Pamiętaj o ergonomii w gabinecie dentystycznym

autor:

Usługi

Urządzając gabinet stomatologiczny powinno się starać przede wszystkim o zachowanie jego ergonomiczności. Stylowość i elegancja są mniej ważne. Gabinet dentystyczny jest przecież miejscem pracy – w następstwie tego już dziś przetestuj projekty gabinetu stomatologicznego. Znajdujące się w nim miejsce i ich położenie powinny umożliwiać optymalną oraz wygodną pracę. Nie może być mowy o tym, by stolik z drukarką stał w drugim końcu pokoju, bowiem w jego miejscu stoi markowy barek. Ergonomiczność jest najważniejsza. W tym celu trzeba zadbać o zgodne doświetlenie biurka. Błędem jest stawianie go w taki sposób, że okno znajduje się bezpośrednio przed lub za użytkownikiem. Figury leworęczne muszą posiadać okno po prawej stronie a praworęczne po lewej. Wiele osób obok biurka stawia akcesoryjny kontener na papiery bądź, tak zwany, pomocnik. Są to meble, jakie służą do przechowywania zaświadczeń.

Pomocnik może również służyć jako miejsce, w jakim stawia się drukarkę, faks, lub inne narzędzie multimedialne. Za biurkiem powinny znajdować się szafy, w których trzyma się przeważnie niezbędne rzeczy. Może to być biblioteczka z książkami lub regał na segregatory w zależności od potrzeb. Ergonomiczność gwarantuje także właściwe oświetlenie. Lampa biurkowa powinna być zaopatrzona w możliwość regulacji wysokości oraz kąta padania światła. Prócz tego niebezużyteczne jest oświetlenie sufitowe. Gabinet, w jakim przyjmuje się gości ma obowiązek być umeblowany z myślą o tym. Niezbędny jest stolik, na którym postawić będzie wolno kawę.

Jeśli chcemy serwować alkohol nieodzowny jest barek. Fotele, lub krzesła, jakie ustawione są obok stolika muszą być tego samego modelu. Jeśli posadzimy gościa na krześle, a sami rozsiądziemy się w kolosalnym fotelu okażemy mu w ten sposób jego niższość. Można ten zabieg stosować w stosunku do podwładnych, niemniej jednak nie wspólników, czy konsumentów. Oprócz takiego kącika należałoby postawić gdzieś także niewielką kanapę. Powinna ona dawać możliwość rozprostowania pleców oraz chwilowej drzemki. Koło takiej kanapy wolno także postawić drobny stolik, przy którym usiądziemy z kawą bądź drugim śniadaniem.

Dodaj komentarz