Pasy klinowe wąskoprofilowe

autor:

Moto

Pasy klinowe to jedne z pasów napędowych. Pasy napędowe są z kolei elementem większej całości – przekładni pasowej. Dobre firmy produkujące urządzenia z dziedziny techniki napędu, maja bardzo bogate oferty i katalogi pełne różnorodnych pasów klinowych, wykonanych z rożnych materiałów i przeznaczonych do wielu zadań oraz do wykorzystania w najróżniejszych warunkach, nawet w tych bardzo trudnych.

Pasy klinowe stanowią bardzo dużą grupę pasów napędowych i wyróżnia się kilka ich typów. Jednym z nich są pasy klinowe wąskoprofilowe. Są to pasy w owijce. Wykonane są one z elastycznego kauczuku, z linki wzmocnienia kordowego, a także tkaninowej warstwy, która otacza pas. Całość owinięta jest specjalną taśmą, przez co nazywamy ten pas „w owijce”. Tego typu budowa pasa gwarantuje wiele pozytywnych cech. Przede wszystkim znacznie zwiększa przyczepność oraz wytrzymałość pasa, a także gwarantuje jego giętkość oraz niewielka rozciągliwość. Dzięki temu doskonale sprawdza się w najróżniejszych zastosowaniach. Kolejna kwestia, na jaką należy zwrócić uwagę to owijka. Jest ona wąskoprofilowa SPZ< SPA, SPB, SPC, a to co ją charakteryzuje to duża odporność na temperaturę, a także na oleje. Jest to niezmiernie ważne, gdyż zapewnia znacznie zwiększoną żywotność nie tylko samego pasa, ale również całej aplikacji, w której został on użyty. Świetnie sprawdzają się zatem w szeroko pojętym przemyśle maszynowym, gwarantując bezpieczeństwo i dużą wydajność pracy. Pracują w dość szerokim zakresie temperatur, bo od minus 40 stopni do plus 80.

Jeśli nie jesteś pewien jaki pas wybrać, koniecznie poproś o dopasowanie producenta – z pewnością uzyskasz fachową pomoc. Jest to bardzo ważne, jeśli chcesz, aby Twoja aplikacja działała bez zarzutu przez długi czas i była dokładnie dopasowana do urządzenia oraz do warunków, w jakich będzie musiała pracować. Producenci bardzo chętnie odpowiadają na pytania, ale również przygotowują pasy na specjalne życzenie – warto o tym pamiętać!

Dodaj komentarz