Pomoc drogowa oraz laweta z OC

autor:

Moto

Ubezpieczenie OC jest to skrót od ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Jest ono obligatoryjne i jest obejmowane na 12 miesięcy. Wszystkim jednoczy się z ubezpieczeniem samochodowym, lecz nie jest to prawdą, że podlegają pod nie wyłącznie pojazdy. O ubezpieczeniach OC muszą wiedzieć wszyscy oraz mieć świadomość, że dotyczy ono także adwokatów, radców prawnych, orzeczników majątkowych, a nawet rolników. Jeśli chodzi o OC pojazdów mechanicznych, to jest ono zawierane na maksymalnie rok. Może też dotyczyć krótszego odcinka czasu, wtenczas niemniej jednak powinniśmy o tym zawiadomić ubezpieczającą nas firmę. Jest ona wybierana dowolnie przez każdego użytkownika auta.

Należy też pamiętać o jednej wybitnie ważnej rzeczy. Jeżeli po pełnym okresie ubezpieczenia nie rozwiążemy umowy z firmą ubezpieczeniową, to wtenczas będziemy jej klientem przez następny rok. Musimy to nawet zrobić w przypadku sprzedaży stworzonego przez nas pojazdu. Bo dosyć niejednokrotnie się zdarza, że nie robimy tego. W następnej kolejności może to grozić znacznymi konsekwencjami np. niebezpieczeństwa przymusu uiszczenia opłaty za pojazd, którego właścicielami już nie jesteśmy. Coraz to więcej osób staje się posiadaczami pojazdów mechanicznych. Naturalną tego konsekwencją jest zawieranie coraz to większej ilości umów ubezpieczeniowych. Są dwa rodzaje ubezpieczeń auta. Obowiązkowe OC i dobrowolne AC.

O ubezpieczeniach OC musimy wiedzieć tyle, że jest ono zawierane z reguły na rok, a dotyczy wypłacenia odszkodowania w razie poczynienia przez nas jakiejkolwiek szkody innemu pojazdowi mechanicznemu – czasem pakiet ma opcję typu pomoc drogowa w katowicach. Czyli jeśli mieliśmy stłuczkę, a wynikła ona ewidentnie z należącej do nas winy, to nasz ubezpieczyciel pokrywa wszelkie wydatki napraw związanych z drugim pojazdem, który brał udział w kolizji. Ubezpieczenie OC może być również zawarte na krótszy okres czasu, ale w owym czasie musimy ten okres ustalić indywidualnie z ubezpieczycielem. Co ważne, wybieramy go sami, nie jest on odgórnie narzucony. W współczesnych czasach jest wielu ubezpieczycieli na rynku, jesteśmy w stanie w związku z tym być spokojni, że dokonamy jakiegoś wyboru, a czy słusznego, okaże się to przy wypłacaniu jakiegokolwiek ubezpieczenia.

Dodaj komentarz