Pomoc life coacha – co masz możliwość zyskać?

autor:

Nauka

Coach, czyli prywatny trener, jest odrobinę w jaki sposób psychoanalityk. Będzie konsultantem, mentorem, opiekunem swojego kontrahenta, jednakowoż nie mówi co należy czy należy zrobić, wyczekuje takiej odpowiedzi naturalnie od kontrahenta. Każdy z nas pożąda mentalnego wsparcia w wielu dziedzinach życia. Coraz częściej, ludzie egzystujący ekspresowo, intensywnie, odczuwają stany stresowe, lękowe – szczególnie niejednokrotnie takie stany psychiczne występują u ludzi, których zadaniem jest podejmowanie istotnych decyzji, odpowiedzialnych za duże zespoły pracobiorców, czyli u ludzi będących na posadach kierowniczych. Coaching, wychodzi na przeciwko takim stanom, pomagając kontrahentom odszukać dawnego siebie w powszednim życiu, zmotywować do harmonijnych działań oraz reakcji – przetestuj Coach Elżbieta Jezierska – coaching kariery. Na razie, coaching można określić paranauką – nie ma jeszcze teoretycznych podstaw tej sfery. Wydaje się tylko, iż jest sprawą czasu opracowanie naukowe coachingu dla wymogów psychologii stosowanej.

Jeżeli jest zapotrzebowanie na coaching, to oznacza że jest on ludziom potrzebny. W życiu dopada nas wiele stresowych sytuacji – kłopoty rodzinne, przemiana pracy, stanowiska, zmiana składu, niepowodzenia na przeróżnych płaszczyznach. Jedni sobie wyśmienicie radzą, goszczą wyzwania, adaptują się bez problemów do oryginalnych sytuacji, innych dopada stres połączony z wiarą w niepowodzenie. Co w takiej sytuacji uczynić?

Najprzyzwoiciej byłoby posiadać obok siebie takiego anioła stróża, jaki pomoże nam odebrać wiarę w siebie, natchnąć nadzieją i przedstawić przyszłość w ciepłych barwach. Na przeciw takim życzeniom wychodzi coaching, otrzymujemy osobistego trenera, który trochę w jaki sposób psychoanalityk wyciąga z nas informacje nawet z dalekiej przeszłości, starając się dociec, co przyczyniło się do stworzonego przez nas załamania. Mogą to być różne, nawet błahe dla nas incydenty z życia zawodowego, prywatnego, które pomimo woli niezmiernie na nas wpłynęły. Osobisty trener, inaczej coach, będzie nas wspierał, zachęcał, motywował, niemniej jednak nie udostępni nam odpowiedzi na zapytanie co dalej. Tej odpowiedzi powinniśmy poszukać sami.

Dodaj komentarz