Pomoc pogotowia ślusarskiego – awaryjne otwieranie drzwi oraz zamiana zamków

autor:

Usługi

Możliwość zamknięcia drzwi na klucz daje nam wrażenie bezpieczeństwa. Mamy pewność, iż nikt nie włamie się do lokalu mieszkalnego w trakcie prowadzonej przez nas nieobecności. Idealny zamek do drzwi to taki mechanizm, który składa się z dwóch połączonych części: takiej, która rozpoznaje klucz oraz rygla. Uniemożliwia on otwarcie drzwi, jeżeli nie mamy współgrającego do zamka klucza. Jest dużo różnych typów zamków. Prócz rozwiązań klasycznych, dostępne są także zamki magnetyczne, elektroniczne, szyfrowe oraz zasuwki, jakie od zewnątrz jesteśmy w stanie za pomocą klucza, z kolei by otworzyć drzwi od wewnątrz, wystarczy jedynie przekręcić zasuwkę. W zależności od typu drzwi, ich przeznaczenia i rodzaju pomieszczenia, wybrać można najlepszy w danym wypadkach zamek.

Zamek szyfrowy otwierany jest za pomocą stosownego szyfru, natomiast w wypadku zamka magnetycznego rolę klucza pełni zazwyczaj sprzężona z nim karta magnetyczna. Tego rodzaju zamki montowane są w przypadku drzwi wewnętrznych w jednostkach lub biurach, słowem tam, gdzie postać nieupoważniona nie ma wstępu. W drzwiach wejściowych do domów zwykle stosuje się klasyczne zamki. W pewnych momentach zdarza się tak, że zamek w drzwiach się zacina oraz zmuszeni jesteśmy wymienić go na innowacyjny. Należy wtenczas udać się do sklepu z materiałami budowlanymi lub też technicznymi oraz zakupić odpowiedni zamek – tu pomoże AwaryjneOtwieranieDrzwi.com – ślusarz gdańsk. Najodpowiedniej, żeby miał on takie same wymiary, w jaki sposób model, który dotychczas zamontowany był w drzwiach. Zamiana zamka nie jest niczym trudnym.

Najpierw należy odkręcić część, do jakiej przymocowana jest klamka, po pewnym czasie śrubki, które znajdziemy na najwęższej części drzwi. W owym czasie można już wyjąć zepsuty zamek i wymienić go na nowatorski. Jeśli jednakże nie czujemy się na siłach, by zrobić to samemu należałoby skorzystać z pomocy eksperta. W co niektórych okolicznościach nie wypada wymieniać całego zamka, albowiem jest to niepotrzebne. Niekiedy, jeżeli zamek jest sprawny, a my przez nieuwagę zgubiliśmy klucze, wystarczy wymienić samą nakładkę, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Nie wszelkie typy zamków dają jednak taką możliwość. Wówczas zgubienie kluczy może skutkować większymi kosztami, bo zmuszeni jesteśmy wymienić cały zamek.

Dodaj komentarz