Pomoc z samochodem na autostradzie

autor:

Usługi

Nie ma nic gorszego aniżeli kiedy awaria samochodu dopadnie nas na trasie szybkiego ruchu czy na autostradzie. Wtenczas jesteśmy skazani na usługi doświadczonych korporacji, jakie absorbują się transportem uszkodzonych aut do stacji naprawczych. Na autostradzie nie wolno bowiem holować auta. Nie ma zatem dyspozycji skorzystania z pomocy kogoś bliskiego kto zabrałby nas z tego miejsca. Doświadczona pomoc drogowa ma natomiast prawo zabrać nasze uszkodzone auto z tej trasy i na jej usługi jesteśmy skazani w takim wypadku. Należałoby w pierwszej kolejności spowodować jaki zakres ma pakiet assistance, jaki znajduje się w zakresie naszego ubezpieczenia. Mają one bowiem swoje ograniczenia w zakresie bezpłatnego usuwania wadliwego auta i tym pokrewnych.

Większość korporacji proponuje takie usługi gratis tylko w odległości do 150 kilometrów od miejsca zarejestrowania samochodu. Wolno niemniej jednak odnaleźć firmy, jakie powiększają ten zakres. Jeżeli mnóstwo podróżujemy należałoby pomyśleć o tym aspekcie nim podpiszemy umowę. Jeśli jednakże jeździmy po największej części po mieście, wtedy wystarczy jedynie nam opcja podstawowa. Nieraz dochodzi do bardziej karkołomnych przypadków samochodowych i potrzebna jest pomoc – więcej na pomoc drogowa katowice. Na przykład ponoszący winę nie posiadał ubezpieczenia OC, wtedy jesteśmy w stanie uzyskać odszkodowanie od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Tak więc to stworzona przez nas ubezpieczalnia będzie zapewniała nam odszkodowanie w tej sprawie. Ale nie zawsze dochodzi do takiego rozwiązania. Na przykład na poszkodowanym ma okazję ciążyć obowiązek wyrównania strat, których nie poniósłby, jeżeli by skorzystał z polisy OC winnego danego wydarzenia, kolizji samochodowej. Do takich strat możemy na przykład zakwalifikować opłatę za dopełnienie kwoty ubezpieczenia po szkodzie, strata posiadanych zniżek za bezszkodową jazdę. Nieraz w polisach AC zauważymy udział własny. W takim przypadku ubezpieczalnia jest odpowiedzialna za pokrycie 70% kosztów, poza tym ma prawo wziąć pod szczególną uwagę zwrócenie kosztów za wymienniki, a nie części, jakie są innowacyjne.

Dodaj komentarz