Porady budowlane w trakcie budowy domu

autor:

Budownictwo

Kiedyś, ludzie budując lokal mieszkalny nie mieli problemów z pokryciem dachu, bo nie było wyboru. Dachy były kryte strzechą, o ile to było lepsze dla jego mieszkańców aniżeli modne kilkadziesiąt lat temu dachy z eternitu, obejmujące rakotwórcze włókna. Obecnie, wiklina oraz słoma powracają do łask – nic tak pięknie nie zdobi drewnianego domu jak złota strzecha, lub też wiklina – może być nawet w umownym odcieniu. Trwałość takich dachów jest niezmiernie wysoka, naturalne atrybutów materiału gwarantują dobrą wentylację, przewiew, nie wchłaniają wilgoci. Co ciekawe, mimo że są materiałem naturalnym, nie osadza się na nich pleśń czy grzyby. Dodając do tego właściwe impregnaty, dostajemy w każdym calu ekologiczne, zdrowe zadaszenie stworzonego przez nas domu.

Budowa domu może całkiem inaczej wyglądać aniżeli u sąsiadów. Jeżeli niemniej jednak boimy się przeznaczenia powyższych materiałów, możemy zakupić gotowe dachówki ceramiczne w wybranym przez nas kolorze. Ceramika, kamionka – to również materiały naturalne, nie trwoniące wody, wilgotności, odporne na działanie elementów chemicznych. Nie ulegają zagrzybieniu i pleśni. Jedyna wada, to ich kruchość, z pewnością ulegną połamaniu w wypadku uszkodzenia dachu przy niespodziewanych zdarzeniach atmosferycznych. Jeżeli zdecydowani jesteśmy na strukturę domu, a mamy zamiar w trakcie jego eksploatacji zmniejszyć zużycie energii niezbędnej do ogrzewania wnętrza domu, musimy od razu, jeszcze w fazie szkicu podjąć decyzję o zamontowaniu kolektorów słonecznych. Z jakiej przyczyny od razu? Nowoczesna budowa domu wymaga stosowania innowacyjnych rozwiązań – tu pomoże EkipaBudowlana.NET – firmy budowlane lublin. Albowiem z reguły baterie słoneczne instalowane są na dachu, architekt w porozumieniu z wykonawcą podejmą decyzję, w którym miejscu kolektory będą zamontowane. Zaplanowanie umiejscowienia baterii obniży późniejszy koszt montażu. Z reguły, przy instalacji kolektorów na zakończonym budynku istnieje nieodzowność montażu szczególnych wsporników, co pociąga za sobą miarodajne naruszenie pokrycia dachowego. W przypadku, kiedy montaż nastąpi w trakcie projektowania i budowy, nie będą niezbędne pomocnicze armatury do umocowania baterii.

Kolektory słoneczne, mimo, że nie są najtańsze, zapewniają zwrot kosztów w ciągu paru lat eksploatacji. Oszczędność energii jest niezmiernie duża – w okresie gigantycznego nasłonecznienia, zapewnią do 100% zapotrzebowania na energię, tudzież w sezonie jesienno – zimowym, kiedy dni są krótsze, a słońca niedużo musimy wspomagać się energią elektryczną. Mimo to i tak oszczędności będą do około 50% kosztów. Poza oczywista korzyścią z niskich rachunków, nasza energia słoneczna jest jak w najwyższym stopniu ekologiczna i co istotne – za darmo.

One Reply to “Porady budowlane w trakcie budowy domu”

  1. Kasia pisze:

    Rosnące rachunki za prąd to bolączka wszystkich ludzi. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na panele słoneczne. Nasza firma instalacje fotowoltaiczne Kraków oferuje Wam najlepsze instalacje fotowoltaiczne, które spisują się przy wielu sytuacjach.

Dodaj komentarz