Profesjonalne usługi Cloud Compunting innymi słowy plik w chmurze

autor:

Komputery

Co to w komplecie jest sekwencer komputerowy? To urządzenie do pracy poza czasem realnym przeznaczone dla muzyków wykorzystujących z systemu Windows. W sekwencerze nie gramy niczego na żywo, kreujemy z wcześniej przygotowywanych próbek dźwięku. Czyli pojedynczych uderzeń strun gitary, poszczególnych uderzeń bębnów, pianina, czegokolwiek. Następnie próbki, w bankach skończonych dźwięków otwieramy w sekwencerze i ustawiamy tak nazywane noty na matrycy.

Wstawione noty, odtwarzają dźwięk pasujący dźwiękowi na swojej linii. Całość odbywa się bez obsługi MIDI i jest czystym próbkowaniem analogowym. Sekwencery służą przede wszystkim do tworzenia perkusji, nic jednak nie stoi na przeszkodzie żeby próbki brzmień nie były perkusyjne. Jesteśmy w stanie sami nagrywając akordy, na przykład klawiszy, zapętlać dowolnie w sekwencerze, tworząc tym samym nowoczesne zajmujące brzmienia oraz rezultaty. Próbka może być dowolnym dźwiękiem, nagranym w formacie nieskompresowanym. Gdzieś jednak trzeba nagrane przez nas pliki gromadzić oraz tutaj mamy do wyboru lub dyski zewnętrzne, bądź dyski internetowe lub też odpowiednie serwery, które pozwalają na zapis sporej ilości materiału i korzystanie z niego w każdej chwili, w dowolnym miejscu na świecie i na każdym komputerze bez przymusów ciągłego noszenia ze sobą dysku. Coraz to popularniejszym sposobem na odświeżenie wizerunku naszego starego komputera, stają się barwne, wymienne obudowy jakie z łatwością jesteśmy w stanie zainstalować w stworzonym przez nas komputerze samodzielnie.

Proponowane w rozmaitych odcieniach, z pewnością wniosą odrobinę życia, do stworzonego przez nas szarego komputera. Już podczas zakupu przenośnego laptopa, jesteśmy w stanie dowiedzieć się czy jest dopasowany do tego, żeby można było w nim samodzielnie uskutecznić zmiany obudowy. Wymiana trwa dokładnie kilka sekund, wystarczy zaledwie kilka ruchów, aby nasz dotychczas czarny komputer, stał się czerwony, różowy lub ewentualnie biały. Pytanie jednakże, czy obudowa jest naprawdę taka znacząca? Istotnie, możemy czynić co pragniemy, jednak o wiele bardziej ważne jest to, aby zadbać o wnętrze peceta, a przede wszystkim dane jakie w nim przetrzymujemy.

W tym celu trafnym rozwiązaniem jest skorzystanie na przykład z usługi cloud, innymi słowy najzwyczajniej w świecie wirtualnych serwerów, na jakich jesteśmy w stanie przetrzymywać dane z komputera oraz wracać do nich kiedy tak właściwie tylko chcemy, z miejsca jakiego jedynie chcemy, niekoniecznie z stworzonego przez nas komputera – znacznie więcej na devops. Serwery w chmurze umożliwiają logowanie wszędzie, wystarczy znać dane oraz już jesteśmy w stanie korzystać. W razie awarii stworzonego przez nas komputera dane nie znikną, a to powinno być dla nas najważniejsze.

Dodaj komentarz