Przepyszny drink, jaki kojarzy się z wakacjami – Pina Colada

autor:

Rozrywka

Na blogu Tragos Del Mundo w towarzystwie bardzo wielu przepisów opisany został taki na przepyszny napój, kojarzący się z letnim odpoczynkiem. Jest nim Pina Colada. Pina Colada to trunek wyjątkowo popularny na Karaibach. Sławę uzyskał w pod koniec lat 70. XX wieku, za sprawą hitu Escape, w aranżacji Ruperta Holmesa. Sam sposób zrobienia koktajlu jest bardzo prosty. Można go znaleźć na głównej liście trunków International Bartenders Associaton. Niektórzy do głównego przepisu wlewają trochę więcej rumu kokosowego, sporo zależy od własnych kubków smakowych. Niejednokrotnie dodany jest również sok z ananasa, zamiast kawałków owoców. Składniki potrzebne do przygotowania piña colada trago to: 45 ml malibu, czterdzieści pięć mililitrów mleka kokosowego, 90 ml soku ananasowego, plus 3 kostki lodu.

Zrobienie Pina Colady nie zajmuje sporo czasu. Należy wkładać lód do miksera a także wlać konkretne składniki: rum, mleko kokosowe plus sok z ananasa. Wszystko trzeba zmieszać aż lód nie będzie precyzyjnie rozdrobniony. Niespiesznie trzeba wlać otrzymany płyn bez piany do szklanki. Szkło do jakiego wlewa się piña colada można ozdobić kawałkiem ananasa. Pina Colada to drink, jaki zaprezentuje się cudownie. W Internecie można znaleźć kilka przepisów na jego wykonanie.

Tymczasem, ten wskazany na stronie tematycznej Tragos Del Mundo zalicza się do prostych, a równocześnie szczególnie dobrze prezentujących się. Pina Colada to wyjątkowo smaczny, słodki karaibski koktajl alkoholowy. Przygotowywany jest z białego rumu, jaki jest wiodącym składnikiem. Klasycznie drink ten trzeba podać z lodem, plastrem cytryny, a także plastrem ananasa. W bardziej ubogaconej wersji Pina Coladę podaje się w wyciętym ananasie. Aby pozyskać aksamitną wersję trunku, wszystkie składniki warto zamieścić w blenderze. To pozwoli na jego ciekawszą prezencję. Walory smaku będą nie do zakwestionowania.

Dodaj komentarz